TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowskie Centrum Kultury i miesięcznik „Press” zapraszają na wystawę polskiej fotografii prasowej Grand Press Photo 2013, czyli najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku.

Najstarsze Muzeum Diecezjalne w Polsce ma 125 lat. Mieści się ono w Tarnowie obok bazyliki katedralnej. Rocznie placówkę odwiedza ok. 10 tys. turystów z kraju i z całej Europy.  Jubileusz Muzeum Diecezjalnego będzie obchodzony 25 października. Z tej okazji powstał kalendarz na 2014 rok ze zdjęciami cennych eksponatów. 

Szkoła Muzyków Rockowych będzie świętować 20-lecie swojego istnienia. 25 października w Kinie Marzenie odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy, podczas którego na scenie spotkają się byli i obecni - uczniowie i nauczyciele.

Koncerty jazzowe na światowym poziomie, warsztaty muzyczne i konkurs dla jazzowych debiutantów – 6 listopada 2013 roku startuje najważniejsza jazzowa impreza w Tarnowie: Festiwal 6th GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST Tarnów 2013

Zaprasza Tarnowska Orkiestra Kameralna.

Integracyjny wernisaż wystawy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz prof. dra hab. Janusza Kirenki miał miejsce w minioną środę w Galerii Aniołowo.

Już po raz trzeci w Tarnowie  odbędzie się „Kabaretowa Noc Listopadowa”. 11 listopada w Centrum Sztuki Mościce i na ekranach telewizorów pojawią się zarówno popularne, jak i dopiero zdobywające sławę, kabarety, znani aktorzy i zdolni muzycy. Program emitowany będzie na żywo w TVP2.

3 listopada 2013 r., godz. 18.00 odbędzie się koncert zaduszkowy w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Usłyszymy utwory Presleya, Zauchy, Jackson'a, Bee gees, Mercury'ego, Grechuty oraz wiele niespodzianek. Wystąpią: Piotr Kita (śpiew, piano), Paweł Mazur (śpiew, bass), Stanisław Migała (gitara), Sylwester Malinowski (perkusja).

W poniedziałek, 14 października o godzinie 9.00 w Sali Lustrzanej rozpoczął się finał II edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. W tegorocznej edycji wzięły udział zespoły czterech szkół ponadgimnazjalnych tj. I LO, V LO, VII LO i ZST w Tarnowie-Mościcach.

Wieczór inauguracyjny II Festiwalu Niepodległości, 27 X 2013 r. o godzinie 18:00 w Auli budynku „C” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Archiwalne