TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Święto sztuki po raz kolejny zawita do Tarnowa. Wszystko za sprawą festiwalu ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, który odbędzie się już po raz dwunasty między 20 listopada a 10 grudnia. Jego ideą jest połączenie projektów artystycznych z różnych dziedzin sztuki.

Od 6 do 14 listopada Tarnowie, Wierzchosławicach i Lusławicach odbędzie się ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST. Organizatorem wydarzenia jest Tarnowskie Stowarzyszenie Artystyczne ARTCONTEST.

Wolna Grupa Bukowina zagra 28 października w Tarnowie. Koncert odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej. Organizatorem imprezy  jest Fundacja „Podziel się nadzieją”.

Odnowioną wystawę fotografii „Kocham Tarnów cd.” będzie można oglądać w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. - Czy wszystko już zostało opowiedziane o Tarnowie? Z pewnością nie! I to akurat dobry znak otwierający drogę do kolejnych odsłon, kolejnych części tej wspaniałej przygody – zachęca Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 października o godzinie 18.00.

Tarnowski krytyk filmowy opowiada o portretach kobiet polskiej sceny teatralnej i kinowej. Premiera nowej książki Łukasza Maciewskiego już 4 listopada. „Aktorki. Portrety” to kontynuacja wydanej trzy lata temu książki „Aktorki”. 

Wernisaż wystawy „Wybalansowałam” prac Zofii Stryjeńskiej, Angeliki Kuźniak i Agaty Endo Nowickiej możemy zobaczyć już jutro, 22 października o godzinie 18:30 w Biurze Wystaw Artystycznych. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z autorkami.

Już jutro, 22 października, otwarcie wystawy Karoliny Jabłońskiej „Maronka”. Biuro Wystaw Artystycznych otworzy swoje podwoje dla zwiedzających o godzinie 18:30.

W najbliższą niedzielę, 25 października, w ramach cyklu Cinemarzenie, wyjątkowo na trzech seansach zaprezentowana zostanie retrospektywa filmów niedawno zmarłego tarnowskiego reżysera Marcina Wrony. Pierwsza projekcja odbędzie się o godzinie 16 w Kinie Marzenie.

Plany na przyszłoroczną edycję Galicjaner Sztetl - Dni Pamięci Żydów Galicyjskich były głównym tematem spotkania, które odbyło się wczoraj, 13 października, w Tarnowie. Tradycyjni polscy chasydzi z kręgu chasydów Bobowskich związani z Tarnowem odwiedzili nasze miasto i spotkali się z władzami.

Obchody jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej Chóru Katedralnego „Puellae Orantes" odbyły się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Benefis obejrzało kilkaset osób.

Archiwalne