TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już dziś, 31 października, o godz. 18 w Muzeum Okręgowym przy ul. Rynek 3 odbędzie się wernisaż wystawy „Szachy świata”. Kolekcja pochodzi z prywatnych zbiorów Magdaleny i Andrzeja Czochrów. 

Muzyczne niespodzianki czekają na tych, którzy 6 listopada przyjdą do tarnowskiego teatru, gdzie po raz czwarty odbędzie się Koncert Zaduszkowy. Z uwagi na duże zainteresowanie organizatorzy przygotowali dwie odsłony koncertu: o godz. 16.30 i 19.00. 

Kle Mens, czyli Klementyna Stępniewska wygrała Konkurs Gepperta, otrzymując główną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tarnowianie, jako pierwsi mogli zobaczyć prace artystki.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie odbędzie się już po raz 23. Tegoroczne „Zaduszki Dżemowe” Wojtka Klicha zabrzmią dwa razy. Imprezę w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zaplanowano 28 i 29 października. Sprzedaż biletów ruszy 24 października, o godz. 8.00.

W najbliższy piątek, 21 października, w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury o godz. 19 wystąpi tarnowski zespół Sayes. Koncert będzie połączony z premierą debiutanckiej plyty zespołu pt. "Marzyciel". Tarnowska publiczność jako pierwsza usłyszy na żywo materiał z nowego krążka. 

W najbliższy czwartek, 20 października, o godz. 18:30 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Identyfikacji Wizualnych w ramach Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Na ekspozycji zobaczymy także prace studentów tarnowskiej PWSZ.

Już jutro, 18 października, odbędzie się benefis prof. Kazimierza Brauna – reżysera teatralnego, teatrologa i pedagoga. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej. 

W środę, 19 października, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert Orfeo Orkiestra z Węgier. Koncert upamiętniający 60 rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego rozpocznie się o godzinie 19: 30. 

Aktorzy z „Solskiego” przybliżą nam twórczość Mirona Białoszewskiego podczas najbliższego jesiennego Salonu Poezji. „Słów niepotraf” usłyszymy już w najbliższą niedzielę, 9 października, o godz. 11.00 na małej scenie tarnowskiego teatru.

Archiwalne