TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

4.12 - 17.12

Alternatywny Kongres Kultury odbędzie się 12 grudnia 2009 roku w Warszawie, w Teatrze Dramatycznym – w 28 rocznicę przerwania przez wybuch stanu wojennego Kongresu Kultury, który odbywał się wówczas również w Teatrze Dramatycznym za dyrekcji Gustawa Holoubka, dziś patrona teatru.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego w tym roku po raz pierwszy organizuje festiwal spektakli dla dzieci MAŁA TALIA. Trwa od 4 do do 7 grudnia. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się podczas premierowego spektaklu „Kopciuszek”. Formuła przewiduje jury złożone z dzieci oraz osób dorosłych.

To będzie bardzo interesujący miesiąc w Teatrze. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem!

repertuar.doc 57,00 kB

Kino MILLENIUM: 2009 / 2010
Trzecia Odsłona:
17.12.2009, godz. 20.00

29 listopada miała miejsce kolejna premiera w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, tym razem była to sztuka młodej autorki Gianiny Cărbunariu „mady-baby.edu” wyreżyserowana przez Krzysztofa Prusa. To historia trójki młodych Rumunów, którzy w ramach emigracji zarobkowej trafiają do Irlandii i tam próbują sobie ułożyć nowe życie. Spektakl ze względu na swoją drapieżność i przytłaczające realia życia jest przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.

Gdyby żył, miałby teraz 60 lat. Andrzej Zaucha młodo, bo w wieku 42 lat zmarł tragicznie. W umysłach milionów ludzi zostawił po sobie dźwięczne „C’est la vie”, które czasem można jedynie w radiu usłyszeć. 29 listopada odbył się w Tarnowie koncert Kuby Badacha z piosenkami Andrzeja Zauchy.

Właśnie odbyły się warsztaty tworzenia kartek świątecznych, a już niebawem bo 6 grudnia br. odbędzie się kolejne spotkanie w pracowni plastycznej Tarnowskiego Centrum Kultury.

Organizator: Mościckie Centrum Kultury, współorganizator: Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie, 3-5 grudnia 2009r."... z cyklu Osobowości - Janusz Głowacki", organizator: Mościckie Centrum Kultury, współorganizator: Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie, 3-5 grudnia 2009r.

Mościckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w V Festiwalu Folklorystycznym Przedszkolaków "Lajkonik".

Archiwalne