TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

RED GALLERY CAFE jest galerią otwartą na działania w obszarze różnorodnych form artystycznych, od klasycznych dziedzin sztuki po najnowsze działania w obszarze nowych mediów. RGC to rodzaj artystycznego Hyde Parku.

Urząd Miasta Tarnowa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy MWSE w Tarnowie zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim, które odbędzie się 2 grudnia 2013 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w Kinie Marzenie (ul. Staszica 4). 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę „White Power” fotografie Anny Bedyńskiej, tegorocznej laureatki konkursów Grand Press Photo i World Press Photo. Wernisaż odbędzie się 4 grudnia w Galerii TCK o godzinie 18.00. „White Power" to cykl fotografii prezentujących portrety osób będących albinosami.

Urszula Dudziak to Artystka, która oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią, która obdarza zgromadzoną publiczność.

Koncert odbędzie się 1 grudnia o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej (ul. Wałowa 10).

Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną, a który idealnie wpisuje się w cykl Piosenki z tekstem.

ARSO Ensemble tworzą koncert mistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie - skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach,wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sławomir Ujek. Uwaga, specjalnie dla naszych internautów mamy dwa podwójne zaproszenia na ten wyjątkowy koncert. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze w dniu 22 listopada wyślą maila na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl ze swoimi danymi kontaktowymi.

23 listopada o 20:00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do kina Marzenie na koncert Another Pink Floyd.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie z rękodziełem, w ramach cyklu PracOFFnia. W niedzielę 24 listopada odbędą się warsztaty Kaligrafii - japońskiej sztuki pisania. To już trzecia z kolei propozycja na bliższe poznanie kunsztu japońskiego rękodzieła, ponownie zorganizowane we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i na pewno nie ostatnia. 

13 listopada w foyer Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się wernisaż wybranych zdjęć skomponowanych z fragmentami reportaży opracowanych przez młodzież biorącą udział w II edycji Gier Miejskich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kanon.

Archiwalne