TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już dziś, o godzinie 18.00 w galerii „Piwnica pod Trójką” odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej podsumowującej cykl „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wzięło w nim udział 55 twórców.

Z myślą o najmłodszych Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała mikołajkowy salon poezji. Tym razem zaprezentowane zostaną strofy autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej, pisarki zajmującej jedno z czołowych miejsc w polskiej literaturze dziecięcej. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia na małej scenie tarnowskiego teatru. Początek o godz. 13:30.

Dla wszystkich miłośników poezji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wieczór autorski ze Zbigniewem Mirosławskim. Poeta zaprezentuje swój najnowszy, jedenasty już tomik poezji „Olśnienia”. Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 17.00 w Czytelni Naukowej przy ul. Krakowskiej. 

Kolorowe ulice miasta i budynki pokryte rysunkami będą tworzone w przestrzeni Biura Wystaw Artystycznych podczas warsztatów dla dzieci -”Sztuka w Mieście". Zajęcia odbędą się 14 listopada od godziny 11 w budynku przy ulicy Słowackiego.

Tarnowski chór Puellae Orantes zaśpiewa z Canadian Brass – zespołem uważanym za najsłynniejszy kwintet blaszany na świecie. Obydwa zespoły zrealizują wspólny, noworoczny projekt artystyczny.

W co bawił się faraon w dzieciństwie? W co ubierała się Kleopatra? Te i inne ciekawostki historyczne z czasów starożytnego Egiptu można odkryć na wystawie „Gdy słońce było bogiem” w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie.  

„The last frontier. Wyprawa życia na Alaskę” to kolejne spotkanie z cyklu Za horyzont domu, które odbędzie się 6 listopada o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce. Spotkaniu poświęconym podróżom towarzyszyć będzie projekcja filmu „Grizzly Man”.

Od dziś, 2 listopada, można oglądać ekspozycję interaktywno – edukacyjną poświęconą starożytnemu Egiptowi, będąca jedynym profesjonalnym projektem tego typu w Polsce. W multimedialną podróż możemy udać się odwiedzając wystawę, „Gdy słońce było bogiem” w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie.  

Archiwalne