TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Zdjęcia tarnowskiego fotografa i fotoreportera, Przemysława Sroki otrzymały dwie pierwsze nagrody w 8. edycji konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 100 autorów wystawiając przeszło 500 prac - tarnowianin zdeklasował konkurencję.

Niedzielny wieczór w towarzystwie Bohdana Łazuki to propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury na 3 grudnia. W spotkaniu z cyklu „ Koncerty pełne wspomnień” poza ulubieńcem publiczności wystąpi znany i lubiany kompozytor Czesław Majewski. Recital w piwnicach TCK rozpocznie się o godz. 19:00, a bilety w cenie 25 zł można kupić w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Lewandowski, Ronaldo, Błaszczykowski, Szmal, Radwańska, Gortat - to tylko niektóre z gwiazd sportu, które 24 listopada będzie można zobaczyć w TCK na wystawie fotografii “fot. Michał Stańczyk – SPORT”. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

Na okres Bożego Narodzenia zaplanowano premierę albumu „Christmas time” Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes". Świąteczny krążek jest dziesiątą płytą tarnowskiego zespołu. Materiał z płyty chór zaprezentuje podczas trzech koncertów promujących album.

Wolna Grupa Bukowina zagra podczas Pikniku Niepodległościowego w piątek, 10 listopada, na tarnowskim rynku. Koncert towarzyszący rocznicowym obchodom rozpocznie się o godz. 17 w namiocie przy ratuszu.

Połączenie jazzu, funky i rocka w piwnicach TCK już jutro, 9 listopada. Koncert grupy Funk De Nite z gościnnym udziałem  Andyego Ninvalle rozpocznie się o godz. 19:30. 

Kolejny eksponat w ramach organizowanego przez tarnowskie Muzeum Okręgowe cyklu „Galeria Jednego Obiektu” zostanie pokazany dzisiaj w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Rozpoczynające się o godz. 17 spotkanie poświęcone będzie… pługowi Wincentego Witosa.

Blisko 150 najlepszych zdjęć dokumentujących wydarzenia ostatniego roku będzie można obejrzeć na wystawie w Tarnowskim Centrum Kultury. Wernisaż prac laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2017 zaplanowano 3 listopada o godz. 18.

Absolwentka tarnowskiego „Plastyka” ponownie zagości w murach szkoły. Wernisaż wystawy Magdaleny Sary Krawczyk, obecnie studentki III roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, odbędzie się 7 listopada o godzinie 17:00 w Galerii Szkolnej. 

Archiwalne