TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy i „Mali Świerczkowiacy” zapraszają na koncert noworoczny . W programie widowiska świąteczne, zwyczaje wspólnego kolędowania w oparciu o tradycję Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Lachów Sądeckich, Krakowa w tym także rodzimego regionu - Krakowa Wschodniego.

Kino Marzenie zaprasza młodych widzów na kolejny film o przygodach Kaspiana oraz rodzeństwa Pevensie: Łucji i Edmunda. Zrealizowany w technice 3D film Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu będzie można obejrzeć w "Marzeniu" od 26 grudnia 2010 do 6 stycznia 2011 r.

Musiało upłynąć dziesięć lat, jak również pojawić się dwójka dzieci, żeby w końcu Greg zaskarbił sobie zaufanie twardego i nieufnego teścia. Jednak wystarczyło, żeby borykający się z problemami finansowymi Greg podjął pracę w firmie farmaceutycznej, w której ma za koleżankę seksowną dziewczynę, żeby wszystkie wątpliwości Jacka co do zięcia wróciły ze zdwojoną siłą. Dla Grega nie mogłoby być na takie próby gorszego momentu. Z jednej strony musi robić dobre wrażenie na dyrektorce prestiżowej prywatnej szkoły, do której chodzą bliźniaki, z drugiej, ciągle zmaga się z podejrzanym kierownikiem budowy – którego wieczne opóźnienia w remoncie wymarzonego domu stawiają pod znakiem zapytania przyjęcie urodzinowe dzieciaków. Jakby tego wszystkiego było mało, Greg musi dawać odpór umizgom niezwykle seksownej koleżanki z pracy.

Dwudziestosiedmioletni Sam Flynn jest synem genialnego wynalazcy komputerowego i szefa firmy Encom, Kevina Flynna, który zaginął w 1989 roku. Otrzymuje informację świadczącą o tym, że Flynn senior żyje. Trop prowadzi do opuszczonego salonu gier komputerowych, gdzie Sam odkrywa tajemnicę zniknięcia ojca oraz wkracza w wirtualny świat, w którym Kevin żył przez ostatnie 25 lat.

Kilkadziesiąt prac przedstawiających Ciężkowice, Bogoniowice i Kąśną Dolną można oglądać na wystawie otwartej w Galerii Hortar w Tarnowie. Wystawę w tarnowskiej Galerii Hortar można oglądać do 5 stycznia 2011 r.

Mościckie Centrum Sztuki zaprasza na"Cyganerię" Giacomo Pucciniego. Koncert w wykonaniu bytomskiej Opery Śląskiej odbędzie się w sobotę 18 grudnia o godz. 18.00.

W niedzielę, 26 grudnia, serdecznie zapraszamy na Koncert na zakończenie obchodów 680-lecia lokacji Tarnowa, podczas którego będzie można wysłuchać "Oratorium na Boże Narodzenie" Camille Saint-Saëns’a

Możliwość zakupu wyrobów regionalnych, występy kolędników oraz koncert, który zaskoczy swoją różnorodnością to atrakcje przewidziane na Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczął się dziś na tarnowskim Rynku.

W piątek, 17 grudnia, zapraszamy o 18:00 do Piwnic TCK na charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz chorej na siatkówczaka Kalinki Janowskiej. Koncertowo wspomogą akcję Krzywa Alternatywa z Oświęcimia, Przystanek Mrówkowiecz Tarnowa i krakowsko-tarnowska Revolucja. Wstęp na koncert to bilet w postaci cegiełki o wartości 20 zł. do nabycia przed imprezą.

Ostatnią premierę Tarnowskiego Teatru będzie można zobaczyć w najbliższy weekend. Spektakl „Przyjazne dusze” z obsadą tarnowskiego zespołu, to pogodna komedia z bardzo pozytywnym przesłaniem. A że akcja rozgrywa się w okolicy świat Bożego Narodzenia, tym bardziej warto go zobaczyć. Dla widzów, którzy zdecydują się go obejrzeć w sobotę specjalna promocja: dwa bilety w cenie 30 zł.

Archiwalne