TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Zimą, kiedy biały puch otula ziemię, przychodzi ochota na wspólną zabawę. Taką jest z całą pewnością świąteczne kolędowanie i kulig. Zwyczaje pełne radości, psot, śpiewania i tańców.

5 stycznia 2013 r. w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego o godz. 18.00 odbędzie się III Tarnowski Koncert Noworoczny organizowany przez Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”.

Zapraszają  Centrum Sztuki Mościce i Chór Filharmonii Krakowskiej. 

Tarnowskie Centrum Kultury z początkiem nowego roku wspólnie z redakcją magazynu National Geographic Polska zaprasza 9 stycznia 2013 r. na wernisaż wystawy fotograficznej prezentującej laureatów i najlepsze zdjęcia dotychczasowych edycji wraz z grand prix ostatniej 8 edycji Wielkiego Konkursy Fotograficznego, którego wyniki poznaliśmy w październiku 2012 roku. 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty do Autorskiej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez artystów plastyków Elżbietę i Witolda Pazerów w okresie ferii zimowych 2013 r. 

Tym razem przed wesołym reniferkiem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą oraz Juliuszem - najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie - muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników

Tarnowskie Centrum Kultury oraz Wojtek Klich nieprzerwanie od 1995 r. zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, będący ewenementem w skali kraju (a może i świata), który odbywa się tradycyjnie w Wigilijną Noc.  W wypełnionych po brzegi Piwnicach TCK rozbrzmiewają kolędy i pastorałki w blues-rockowych aranżacjach.

Jak będzie wyglądał koniec świata 21 grudnia 2012 roku? I czy w ogóle nastąpi? Tego nie wiemy. Ale w ramach przygotowań do tego wydarzenia Teatr im. L. Solskiego zaprasza na spektakl „Jednoręki ze Spokane”. Duża dawka czarnego humoru pozwoli z dystansem podejść do tej daty.

Teatr im. L. Solskiego zaprasza na koncert kolęd i pastorałek.

Kolejnym gośćmi Łukasza Maciejewskiego w jego autorskim cyklu będzie Tomasz Wasilewski i gwiazda jego debiutanckiego filmu „W sypialni” Katarzyna Herman.

Archiwalne