TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już 2 stycznia w tarnowskim teatrze odbędzie się pierwsza, z zapowiadanych w nadchodzącym roku premier. Spektakl Roberto (Tito) Cossa BUNIA, w reżyserii Jacka Jabrzyka odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18 na Dużej Scenie.

Zapowiada się wieczór pełen zabaw, tańców i śpiewów. W Centrum Sztuki Mościce wraz z grupą kolędników z Pleśnej wystąpią Świerczkowiacy. Koncert odbędzie się w czwartek, 14 stycznia. Początek o godz. 18.00.

Koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Aukso to propozycja Centrum Sztuki Mościce na początek nowego roku. Koncert pod dyrekcją Marka Mosia zaplanowano na 9 stycznia o godz. 18. W programie znalazły się m.in. najpiękniejsze utwory Straussów, Lehara, Pucciniego czy Verdiego.

Dwie nagrody z zakresu promocji regionu i popularyzacji dobrych praktyk w obszarze kultury otrzymali pracownicy Centrum Sztuki Mościce. Nagrodą im. Jana Szczepanika uhonorowano Agnieszkę Kawę, dyrektor placówki. Wyróżnienie „Złoty Honorowy Bilet” otrzymała z kolei Katarzyna Piszczek, kierownik kina Millenium.

W poniedziałek, 21 grudnia o godzinie 17 w Galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy "Edukacja dla Kultury". Wystawa podsumowuje dokonania uczestników kilkumiesięcznych warsztatów artystycznych w tarnowskim Plastyku. 

O pracy Jerzego Nowosielskiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon, będzie można porozmawiać w niedzielę, 13 grudnia, ze współautorką książki „Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16 na Dworcu PKP w Tarnowie.

Na to pytanie postarają się odpowiedzieć członkinie kwartetu smyczkowego Con Affetto podczas koncertu z okazji 10-lecia pracy artystycznej zespołu. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia w Sali Lustrzanej. Początek o godz. 18.00.

Autorski program edukacyjny Łukasza Maciejewskiego doczekał się wyróżnienia od władz Szkoły Filmowej w Łodzi. Tarnowski krytyk otrzymał Nagrodę I Stopnia Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wszystkich melomanów wprowadzi tarnowski chór GOS.PL. Koncert charytatywny odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 grudnia, o godz. 18.00 w letniej sali koncertowej w Kąśnej Dolnej. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

Obrazy Jarosława Flicińskiego powstałe w portugalskim Esteval będzie można obejrzeć w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Wernisaż ekspozycji „Casa Cosmos. Homemade paintings” odbędzie się 10 grudnia. Początek o godz. 18.30. Wcześniej, bo na 9 grudnia na godz. 16.30 zaplanowano spotkanie z artystą. 

Archiwalne