TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Do Sali Koncertowej Zamku w Dębnie powrócił należący do Muzeum Okręgowego w Tarnowie gobelin przedstawiający fragment historii Argonautów.  Trwająca pół roku konserwacja tej flamandzkiej tkaniny była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Językami ludzi i aniołów” zabrzmią kolędy i pastorałki podczas dwóch (o godz. 17.00 i 19.00) bożonarodzeniowych koncertów w tarnowskim teatrze 27 grudnia. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na działalność przedszkola dla dzieci z autyzmem „Mały Książę” w Tarnowie. 

Jeszcze dziś, 16 grudnia, o godz. 18:00 w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii  Marcina Sautera, "Smutek podróży". Podczas ekspozycji zobaczymy codzienne sytuacje z wielu zakątków świata w artystycznej formie. 

Już po raz 22. w noc Bożego Narodzenia będzie można posłuchać oryginalnych aranżacji kolęd i pastorałek. Rockowe O!płateczki Wojtka Klicha zabrzmią tradycyjnie w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Początek koncertu o godz. 1.30. 

Uczniowie Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock po raz kolejny zaprezentują się szerszej publiczności. Koncert w ich wykonaniu odbędzie się 22 grudnia w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Początek o godz. 19.00. 

W najbliższą sobotę, 17 grudnia, poznamy tajniki zawodu charakteryzatora. Kolejne, piąte, spotkanie Akademii Filmowej w kinie Marzenie rozpocznie się o godz.12:00.

Już w najbliższy piątek, 16 grudnia, w jazzowy klimat wprowadzi nas Paweł Kaczmarczyk- Audiofeeling Trio.  Koncert promujący najnowszy album artysty pt. Something Personal odbędzie się w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury o godz. 19.30.

Już jutro, 8 grudnia, w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy „Sprawna ręka. Kupferman / Chlanda” . Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. 

Na czwartym z kolei spotkaniu filmowym poznamy tajniki zawodu kostiumografa.  Najbliższa Akademia Filmowa już w sobotę, 10 grudnia, o godz. 13:15 w kinie Marzenie. 

Już w najbliższy czwartek, 8 grudnia, w Galerii Hortar odbędzie się wernisaż wystawy Wenecja 2016, Mimesis - Szukając Tchnienia. Na ekspozycji poplenerowej zobaczymy efekt pracy twórców, którzy wrócili z Wenecji z głowami pełnymi pomysłów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Archiwalne