TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

„Kamienie w kieszeniach” to kolejny spektakl, który zobaczymy w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie. To z pozoru banalna historia o marzycielach obserwujących zderzenie sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Niezwykła jest jednak forma sztuki.

Tarnowski zespół Totentanz został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku - heavy metal. Dla członków i fanów tej grupy to duże i miłe zaskoczenie.

Mościckie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w Teatrze Młodego Widza. W najbliższą niedzielę (1 marca) wystawione zostanie przedstawienie "W Błękitnej Krainie Elfoludków" teatru Maska z Rzeszowa.

7 marca 2009 roku o godzinie 19.00 w Tarnowskim Teatrze odbędzie się VI Charytatywny Koncert CenterMedu. Podczas niego z projektem Blue True Blues wystąpi Martyna Jakubowicz. Towarzyszyć je będzie ośmioosobowy zespół. Wspólnie zagrają klasyki polskiego i amerykańskiego bluesa, rocka oraz przeboje Martyny i Tadeusza Nalepy.

Czytelnia Naukowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie zaprasza na wystawę „Oda do kota”. Przygotowano ją z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na „Cesarski bal” - koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej. Odbędzie się 22 lutego 2009 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie placówki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na promocję książki "Tarnowskie pomniki". Odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 17.00 w Galerii Niebieskiej przy ul. Krakowskiej 4.

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Miejska zaprasza w piątek 20 lutego o godzinie 18.30 na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i grafik Franciszka Frączka vel Słońcesława z Żołyni.

To wielka uczta dla fanów muzyki. W drugim tygodniu ferii Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na The Blues – 7 filmowych opowieści o bluesie.

FISZ EMADE TWORZYWO, czyli bracia Waglewscy zagrają w Tarnowskim Centrum Kultury. Koncert odbędzie się 20 lutego o godz. 20.

Archiwalne