TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

20 marca Tarnów odwiedzi jedna z najczęściej podróżujących polskich grup muzycznych - PAPRIKA KORPS.

Spektakl „Kto dogoni psa?” (premiera odbyła się 30 października 2009 r. w Teatrze Ochoty) to autentyczna historia opisana przez nadkomisarza wydziału zabójstw Marcina Skórę oraz aktora Marcina Kwaśnego.

Zapraszamy na spektakle.

Prawie 300 razy grany w tej obsadzie w dawnym warszawskim Teatrze Ochoty za dyrekcji Tomasza Mędrzaka teraz jest pokazywany publiczności w całej Polsce. Co sprawia, że przedstawienia takie, jak „John i Mary” są uwielbiane przez widzów i chcą być oglądane przez nich nawet po kilka razy?

Gorąco polecamy spektakle Tarnowskiego Teatru.

Najnowsza płyta Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” ma duże szanse na nagrodę w tegorocznej edycji konkursu Fryderyk 2010.

Spektakl "Aj waj! czyli historie z cynamonem" Rafała Kmity przypomina starą pozytywkę. Nakręcony sprawną ręką reżysera, podszyty dźwiękami, które kompozytor Bolesław Rawski pięknie ułożył, budzi uśpiony w zakamarkach pamięci żydowski skrawek świata, w którym ciasteczka z cynamonem smakują pysznie.

Nowy, dziewiąty album Wojtka Pilichowskiego pod tytułem Fair of Noise będzie miał swoją tarnowską premierę. To najnowsza produkcja jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich basistów zarówno w kraju, jak i na świecie. Wojtek Pilichowski jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów.

Hasło „S.M.Rock” przyciąga nie tylko pragnących poznać tajniki gry na instrumentach w kultowej już tarnowskiej Szkole Muzyków Rockowych, ale też coraz liczniejszą publiczność, która szczelnie, raz na kwartał wypełnia Piwnice TCK, by posłuchać na żywo uczniów wspomnianej szkoły oraz ich nauczycieli, którzy w finale koncertu stawiają wisienkę na muzycznym torcie. S.M. Rock za każdym gwarantuje wysoką jakość zarówno nauki, jak i koncertów.

Fenomenalny basista Wojtek Pilichowski początkiem marca ponownie odwiedzi Tarnów. Jeden z najpopularniejszych polskich instrumentalistów, którego sława już dawno przekroczyła wszelkie geograficzne granice wystąpi w Tarnowie z najnowszym albumem zat. Fair Of Nosie.

Archiwalne