TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Została nim młoda, utalentowana dramatopisarka Anna Wakulik.

Co mogą zrobić rodzice, jeśli ich dzieci nie chcą myć zębów? Powinni wybrać się ze swoimi pociechami do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na spektakl Teatru „Rabcio”, zatytułowany „Karius i Baktus”.

Marek Napiórkowski, jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych, wystąpi w Tarnowie promując swoją trzecią płytę pt. „KonKubiNap". Skład zespołu tworzy trzech niezwykłych muzyków - absolutna czołówka polskiej sceny jazzowej: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad.

Film jest historią pracownika sztabu wyborczego jednego z kandydatów na prezydenta. Młody, pełen ideałów mężczyzna, wraz z rozwojem kampanii wyborczej, coraz bardziej zanurza się w brudny świat politycznych trików.

W niedzielę 26 lutego, o godzinie 16.00, na kilka chwil przed ceremonią rozdania Oscarów, przypomnimy sobie wcześniejszy film Agnieszki Holland, tegorocznej nominowanej do głównej nagrody.

W niedzielę 26 lutego, o godzinie 16.00, na kilka chwil przed ceremonią rozdania Oscarów, przypomnimy sobie wcześniejszy film tegorocznej nominowanej do głównej nagrody - Agnieszki Holland.

L.Stadt to łódzka formacja powracajaca na koncert do Tarnowa z nowymi doświadczeniami na międzynarodowych scenach z kolejnym, po debiutanckim, materiałem, który ukazał się na albumie "EL.P".

Łódzka formacja L.Stadt powraca na koncert do Tarnowa. Z nowymi doświadczeniami na międzynarodowych scenach, z kolejnym, po debiutanckim, materiałem, który ukazał się na albumie"EL.P".

Już 24 lutego 2012 r. o godz. 17.30 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wernisaż pracy Laury Makabresku pt. Pokój.

Ten znany tarnowski krytyk filmowy i teatralny jest coraz częściej zapraszany przez znaczące festiwale międzynarodowe w charakterze kuratora filmowego.

Archiwalne