TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Niewiarygodna, a jednocześnie prawdziwa opowieść o zapomnianym piosenkarzu, któremu wróżono karierę na miarę Boba Dylana, a który przepadł bez wieści na początku lat 70. Historia wielkiej determinacji dwóch fanów muzyka, którzy postanowili odkryć okoliczności jego życia i tajemniczej śmierci. Trzy dekady poszukiwań, pozwoliły im poznać prawdę o wspaniałym człowieku. A teraz dzięki nim świat poznał tę fascynującą i pełną optymizmu historię, która przekracza najśmielsze fantazje.

Kim Nowak, projekt muzyczny braci Waglewskich i Michała Sobolewskiego powraca na koncert do Tarnowa. Po 2,5 rocznej przerwie zespół zaprezentuje w dużej mierze materiał z drugiego albumu pt. „Wilk". Koncert odbędzie się 9 marca w Piwnicach TCK. Początek o 19:00. Bilety w cenie 30 zł.

Kolejna edycja Składu Kultury. Tym razem oprócz gospodarza wieczoru - zespołu Personel wystąpią Kabaret Sam oraz goście - niespodzianki. Ponadto podczas imprezy prezentować się będą młodzi twórcy z Art. Grupy, a także fotograf Beata Motuk. Skład Kultury odbędzie się 8 marca, w Święto Kobiet, stąd też hasło przewodnie imprezy „baby".

Już we wtorek Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie przyłączy się do ogólnopolskiej akcji społecznej pt. „Czytam w podróży… Herberta”. Miłośników poezji Herberta spotkać będzie można o godz. 15 w replice tramwaju na placu Sobieskiego. Zofia Zoń oraz Kamil Urban przeczytają wiersze i fragmenty twórczości autora „Pana Cogito”.

Centrum Sztuki Mościce  rozpoczyna program „Bon Kultury", który umożliwia udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych po atrakcyjnych cenach. Pierwszą propozycją jest spektakl musicalowy „Ania z Zielonego Wzgórza” Teatru im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa.

Skąd się biorą dziury w zębach? I kto w nich zamieszkuje? A dlaczego czasem zęby bolą? I co wtedy trzeba zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytania rodzice i dzieci uzyskają w trakcie przedstawienia.

Spotkanie poświęcone postaci Kazimierza Ożgi - muzyka związanego w latach 60-tych z Mościcami, później mieszkającego w Norwegii. Pretekstem do wspomnień jest, zrealizowany przez Krzysztofa Borowca, film ukazujący Kazimierza Ożgę jako artystę wszechstronnego.

Tarnowski Kurier Kulturalny i stowarzyszenie Kanon zapraszają wszystkich miłośników teatru na spotkanie z Ewą Marcinkówną, reżyserem spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie", który można było zobaczyć w ubiegłą niedzielę w tarnowskim teatrze.

Teheran, koniec lat 50. Wirtuoz tary Nasser Ali stara się o rękę pięknej Irane . Dla jej rodziny nie jest jednak odpowiednim kandydatem na męża i Irane pod przymusem poślubia lepszą partię. Nasser rozpacza, z czasem jednak również zakłada rodzinę, choć w skrytości serca wciąż rozpamiętuje przeszłość. Kiedy pewnego dnia ukochana Irane obojętnie mija go na ulicy, a żona niszczy jego ukochany instrument, Nasser Ali podejmuje dramatyczną decyzję…

Archiwalne