TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Prace studentów kierunków artystycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej będą prezentowane w Galerii Instytutu Sztuki Państwowej tarnowskiej uczelni. Uroczyste otwarcie wystawy „Malarstwo” odbędzie się 2 marca o godz. 13.00.

Już w najbliższa niedzielę - 1 marca Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zaprasza na czytanie fragmentów "Innego świata" Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Aktorów Solskiego - Jerzego Pala oraz Mariusza Szaforza spotkać będzie można o godz. 14.30 w replice tramwaju na placu Sobieskiego.

Gitarzysta, wokalista, songwriter - Piotr Bukartyk na scenie w kinie Marzenie. Artysta wykona kompozycje ze swojej nowej płyty Kup sobie psa, ale nie zabraknie również piosenek z poprzednich płyt.

Kilkadziesiąt dzieci w wieku 5-7 lat odwiedziło Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie w ciągu pierwszych kilku dni ferii. To efekt adresowanego do nich programu przygotowanego przez galerie na czas zimowego wypoczynku.

Światowej sławy fotografik, Ryszard Horowitz jest autorem plakatu 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Tegoroczna edycja drugiego pod względem tradycji festiwalu filmowego w kraju odbędzie się w od 18 do 26 kwietnia.

Muzyk bluesowy i jazzowy, twórca piosenki autorskiej Tomasz Kamiński zagra w tarnowskiej Katedrze. Koncert pieśni wielkopostnej w wykonaniu artysty odbędzie się 21 lutego o godz.19:00.

Blisko siedem tysięcy widzów oglądnęło 50 twarzy Greya w ciągu pierwszych czterech dni emisji. To najwyższa frekwencja w historii Kina Millenium w Tarnowie. Polska premiera ekranizacji powieści E.L. James odbyła się 13 lutego.

Prezentowane w Tarnowskim Centrum Kultury wystawy doczekały się nowej oprawy. Zakupiono profesjonalne oświetlenie ze zmienną optyką. Efekt zmian można podziwiać od 11 lutego, odwiedzając wystawę „Moje jest królestwo” Małgorzaty Kossakowskiej i Bogumiła Staszka.

Wernisaż poetycko – fotograficznej wystawy Moje jest królestwo, odbędzie się 11 lutego o godz. 18.00. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wieczór autorski poety i promocja tomiku poetycko – fotograficznego autorów.

Wystawę „Plakat społeczny i kulturalny” studentów kierunku grafika i wzornictwo przygotował Instytut Sztuki PWSZ w Tarnowie. Wernisaż zaplanowano na 13 lutego 2015 w Centrum Sztuki Mościce.

Archiwalne