TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Podróż do świata zmysłów proponuje Muzeum Okręgowe w Tarnowie. W siedzibie placówki przy Rynku 3 od 27 lutego do 23 kwietnia będzie można oglądać wystawę interaktywną. Mali i nieco więksi odkrywcy będą mogli dowiedzieć się ciekawostek dotyczących działania zmysłów.

Katarzyna Piasecka powraca do Tarnowa. Tym razem najbardziej znana polska stand-uperka zaprezentuje publiczności najnowszy program „Bez Filtra”. Występ odbędzie się 8 marca w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Początek o godz. 19.00.

Ponad 300 fotografii autorstwa Anny Beaty Bohdziewicz, będących zapisem ostatnich 40 lat w Polsce, można oglądać od 23 lutego w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się dzień wcześniej o godz. 18.

Wystawę obrazów abstrakcyjnych i pejzaży tarnowskiego artysty Grzegorza Wójcika będzie można oglądać w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej od 24 lutego. Wernisaż odbędzie się dzień wcześniej, 23 lutego, o godz. 17.00. 

Plakaty studentów Instytutu Sztuki PWSZ będzie można podziwiać w Centrum Sztuki Mościce od 20 lutego. Wśród tematów poruszanych przez studentów będzie m.in. tolerancja, niepewność i empatia. Wernisaż wystawy zaplanowano o godz. 18.

Wieczór we francuskim stylu to propozycja Centrum Sztuki Mościce. 28 lutego odbędzie się tam koncert z piosenkami Jacquesa Brela i Charlesa Aznavoura, które wykona aktor Robert Kudelski. Tego dnia będzie można również poznać tajniki „haute couture” oraz skosztować francuskich kulinariów. Rozpoczęcie o godz. 18:30.

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nie szkodzi! Możesz skorzystać z propozycji Teatru im. Ludwika Solskiego. Na tarnowskiej scenie grane będą dwa spektakle komediowe: „Brzydal” oraz „Recepta na odchudzanie”. Dodatkowo ci, którzy odwiedzą teatr 14 lutego, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. 

10 lutego, o godzinie 18.00, w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, na Rynku 3, odbędzie się wernisaż wystawy Romana Kuca „Malarstwo i małe formy plastyczne”. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Walentynkowy koncert w wykonaniu francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos to propozycja Centrum Sztuki Moście na spędzenie dnia zakochanych. W romantyczny świat Paryża publiczność przeniosą ponadczasowe utwory Edith Piaf. Koncert odbędzie 15 lutego. Początek o godz. 19.00.

„Tylko zwykłość jest ciekawa” to tytuł wystawy malarstwa Agaty Głogowskiej, którą będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych od 10 lutego. Wernisaż zaplanowano dzień wcześniej, 9 lutego, o godz. 18.30.

Archiwalne