TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

O kobietach dla kobiet – tak można określić spektakl „Wszystko o kobietach”. Nietypowe studium kobiecości w wykonaniu Teatru Ludowego z Krakowa będzie można obejrzeć we wtorek 10 marca w Centrum Sztuki Mościce.

Podróżniczka, dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych Elżbieta Dzikowska będzie gościem spotkania, które odbędzie się w CSM w ramach cyklu „Za horyzont domu” (1 marca, godz. 19.00).  Podczas spotkania opowie o swoich licznych wyprawach, napisanych książkach i niezwykłych przygodach, jakie miały miejsce w jej całym życiu.

W niedzielę 11 marca o godz. 19.00 w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie się uroczysty koncert prawykonań II edycji programu „Muzyka naszych czasów”.

Już 26 lutego o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wernisaż 4. Wystawy Plakatu Społecznego Studentów Instytutu Sztuki tarnowskiej PWSZ.

Kilkanaście utworów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Nuli Stankiewicz przeplatanych miniaturowymi opowieściami sprawia, że poetka obecna jest w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. Zapraszamy w najbliższą niedzielę do Kina Marzenie na wydarzenie o znacznie szerszej formie niż „koncert”.

Festiwal „GRAND PRIX KOMEDA” w Ostrowie Wielkopolskim ma nowego dyrektora artystycznego. Od tego roku funkcję tę objął filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

W najbliższą niedzielę (11 lutego) o godz. 20.00 w tarnowskim teatrze odbędzie się prapremiera spektaklu muzycznego z piosenkami Kory i zespołu Maanam. Widzowie będą mogli zobaczyć największe przeboje w nowych aranżacjach w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wcieli się w rolę legendarnej wokalistki.

Dagmara Gromniak i Natalia Michalska, młode wokalistki z prowadzonej przez Małgorzatę Boruch pracowni wokalnej tarnowskiego Pałacu Młodzieży okazały się najlepszym duetem odbywającego się w Będzinie XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

W najbliższy poniedziałek 5 lutego o godz. 18 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie (Rynek 3) odbędzie się wernisaż wystawy „Od Monachium do PyeongChang”, prezentującej kolekcję oficjalnych maskotek igrzysk olimpijskich. Termin ten nie jest przypadkowy, w piątek 9 lutego w południowokoreańskim PyeongChang rozpoczną się bowiem XXVI Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Do pożegnania karnawału w francuskim stylu zaprasza Centrum Sztuki Mościce. Ostatki z francuskimi piosenkami wykonywanymi przez Justynę Bacz zapowiadają się jako nastrojowe, magiczne i liryczne, a przy okazji poznać będzie można historię polskiego fryzjera, który podbił Paryż i Hollywood. „Francuski Styl”, odbywający się w ramach cyklu „Spis Streści Poufnych”, rozpocznie się w Centrum Sztuki Mościce we wtorek 13 lutego o godz. 18.30.

Archiwalne