TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

1 kwietnia, jak zawsze o 16.00, zapraszamy do cyklu Cinemarzenie. Tym razem uważniej przyjrzymy się niezwykłej postaci, jaką jest angielska aktorka Tilda Swinton.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wystąpił podczas obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które miały miejsce w Szeged, na Węgrzech.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wystąpił podczas obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które miały miejsce w Szeged, na Węgrzech.

Catherine, błyskotliwa studentka matematyki rezygnuje z nauki, by zaopiekować się chorym ojcem, genialnym matematykiem. Dziewczyna znajduje się na skraju choroby psychicznej, gdy w domu w Chicago pojawiają się jej pragmatyczna siostra Claire i przystojny Hal, początkujący matematyk. To on znajduje w domu zeszyt z rozwiązaniem jednego z najważniejszych matematycznych problemów świata...

Skierowany do najmłodszych widzów spektakl, w sposób zabawny i dynamiczny prezentuje przygody zajączka Edzia, który próbując dotrzeć do pola pietruszek, wciąż gubi drogę: nie umiejąc liczyć do sześciu, nie potrafi skorzystać ze wskazówek, których udzielili mu Janek i Zosia. Specjalnie dla naszych internautów jedno podwójne zaproszenie na ten spektakl. Otrzyma je osoba, która dzisiaj (10.04), po godzinie 14.00 prześle maila na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl

Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna realizację specjalnych programów edukacyjnych opartych o spektakle teatralne i projekcje filmowe.

Powrót na scenę legendarnej i kultowej grupy jazz-rockowej, spowodowany został ogromnym zainteresowaniem muzyką Laboratorium po wydaniu w 2006 roku dziesięcio - płytowego box-u Laboratorium Antolgy 1971-1988 Nagrania wszystkie.

Tym razem kabaret zaprezentuje nam zupełnie nowy program „Galaktikos" - z orkiestrą na żywo. Przeniesiemy się m.in., do studia radiowego, gdzie słuchowisko literackie zilustruje dźwiękami nie do końca trzeźwy realizator, zrozumiemy dlaczego Polska jest potentatem w sportach zimowych, albo zobaczymy, jak nasi rodacy próbują kupić w Londynie kebab z jagnięciny nie mówiąc ani słowa po angielsku. Na program składają się same premierowe numery!

W związku z wypadkiem p. Moniki Wenty-Hudziak, biorącej udział w przedstawieniu „Trzy siostry” w reż. Eweliny Pietrowiak, z przykrością informujemy, że premiera w dniu 27 marca została odwołana. Planowany termin nowej premiery to 12 kwietnia 2012 roku.

Pierwszego dnia wiosny na murawę pod Pałac Młodzieży podjechała bagażówka i po chwili grupa młodych ludzi rozpoczęła wyładunek paleniska kowalskiego, kowadła oraz narzędzi. Tak rozpoczęła się nasza przygoda z kowalstwem, która znalazła swoją kontynuację już następnego dnia na warsztatach kowalskich w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 1 w Tarnowie.

Archiwalne