TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Uczestnicy spotkania z cyklu Za horyzont domu przeniosą się tym razem do Zakopanego. Wszystko to za sprawą wieczoru z Maciejem Krupą, autorem książki „Kroniki zakopiańskie”, które zaplanowano 1 kwietnia o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce.

Dyrektor tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych bohaterką polskiego wydania ogólnoświatowego magazynu o modzie i trendach.

Jeśli pasjonujesz się fotografią, amatorsko lub profesjonalnie zajmujesz się tą dziedziną, posiadasz ciekawe zdjęcia i chciałbyś zorganizować wystawę – ta propozycja jest dla ciebie! Do udziału w II Tarnowskim Weekendzie Fotografii zachęca Kraków Photo Fringe. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych w tej sprawie zaplanowano 23 marca o godz. 17 w BWA.

Tarnowski zespół Sayes zwyciężył w 26. edycji konkursu Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu i otrzymał nagrodę „Złoty Wiatraczek”. Grająca indie rocka formacja decyzją jury pojedzie także na prestiżowy Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. 

Wystawę prac Kle Mens „Kato” będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych od 18 marca. Wernisaż ekspozycji zaplanowano dzień wcześniej, 17 marca. Początek o godz. 18.30.

Sławek Jaskułke po wielu latach koncertowania i nagrywania solo powraca do jazzowego tria fortepianowego i swojej macierzystej formacji muzycznej. 18 marca muzyk zagra w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Pierwsze nuty zabrzmią o godz. 19.30. 

Wystawę z kręgu ludowej sztuki nieprofesjonalnej, reprezentowaną przez Jana Kaweckiego , artystę pochodzącego z ziemi tarnowskiej, będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym już od 8 marca. Wernisaż ekspozycji „Gromnicki Nikifor” zaplanowano dzień wcześniej, 7 marca, o godz. 17.00. 

Już jutro, 4 marca, pierwsza z dwóch premier otwartych w tarnowskim teatrze. Będzie to spektakl Mikity Valadzko „LABIRYNTY Bóg, Honor, Emigracja” w reż. Zmicera Chartkou. Dzień później, w sobotę, zobaczymy „Bunię" Roberto (Tito) Cossy w reż. Jacka Jabrzyka.

Wystawę „Nie-Miejsca – Hipernowoczesność” prezentowaną w ramach trzeciej odsłony Salonu Wiosennego będzie można oglądać w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych już od 4 marca. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na godz. 18.30.W tym roku lista artystów oraz ich prace zostaną ujawnione dopiero podczas otwarcia wystawy.

Archiwalne