TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Zapraszamy na już 21. edycje tej imprezy. W tym roku w Tarnowie odbędzie się 5 koncertów, w których nie zabraknie prawdziwych muzycznych perełek, odnalezionych i opracowanych specjalnie na potrzeby Festiwalu. 

Spotkanie z artystami i inauguracja wyjątkowych instalacji artystycznych (1 maja) oraz Tajsa (do 25 maja).

Plenerowe koncerty muzyki filmowej na tarnowskim Rynku (1-3 maja 2014).

Tarnów świętuje 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej! Już w środę, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 swoją tarnowską premierę będzie miał film pt. „Cud historii” w reżyserii dziennikarki telewizyjnej Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Do kina zaprasza wicemarszałek małopolski Roman Ciepiela.

„Imigrantka" to hołd dla klasycznego romansu, w którym malownicze zdjęcia i dopracowana w najmniejszym szczególe scenografia przeniosą nas w świat Ameryki czasów prohibicji. W roli głównej obok Joaquina PhoenixaJeremy'ego Rennera zobaczymy Marion Cotillard, która wciela się w postać młodej Polki, poszukującej lepszego życia za Oceanem. Na ekranie u boku Cotillard pojawi się również polska aktorka Dagmara Domińczyk.

Tajsa to wyjątkowa wystawa realizowana w przestrzeni Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz w jego okolicach. Dedykowana jest społecznościom romskim na świecie. Inspirując się bogatą i różnorodną kulturą romską, zapraszamy do aktywności oraz do spotkań w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni galerii, gdzie rozmawiamy o kształcie współczesnego świata i o wyzwaniach, które przed nami rzuca.

Trwają zapisy do I Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanego przez samorządy studentów PWSZ i uczniowski II LO. Zwycięzca zagra na Juwenaliach Tarnowskich 2014!

Pałac Młodzieży w Tarnowie, Młodzieżowa Rada Miejska działająca przy Pałacu oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowują „Koncert dla Karolinki”, który odbędzie się  w sali wielofunkcyjnej Pałacu Młodzieży (ul. Józefa Piłsudskiego 24,) 25 kwietnia 2014 (piątek) o godz. 18. Koncert będzie miał na celu pomoc dla Karolinki Flak.

 

 

Tarnowskie Centrum Kultury - organizator najważniejszego w południowej Polsce festiwalu promującego polskie kino, nagrodzonego w 2011 roku nagrodą branżową Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe” zaprasza zaprasza na kolejną, 28 Tarnowską Nagrodę Filmową.

Archiwalne