TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w Tarnowie z jubileuszowym recitalem z okazji 40-lecia współpracy artystycznej. Wydarzenie zatytułowane „Piosenki, z których się żyje” odbędzie się 16 maja o godzinie 18 w Centrum Sztuki Mościce. 

Już w najbliższy poniedziałek, 25 kwietnia, w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Janickiego. Będzie to jubileuszowa ekspozycja z okazji 50-lecia pracy twórczej artysty.

Już po raz piętnasty w Małopolsce obchodzone będą dni książki „Książka i Róża”. Do akcji tradycyjnie włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Pierwsze ze spotkań już jutro, 21 kwietnia, o godz. 17.00 w Galerii Niebieskiej.

Pierwszy w tym roku salonik poezji już w najbliższą niedzielę o godzinie 11 w teatrze „Solskiego”. Tym razem będzie on poświęcony Bolesławowi Leśmianowi. 

Kolejne spotkanie autorskie w tarnowskiej bibliotece poświęcone będzie najnowszej książce Anny Kościółek – „Tchnienie Ruppali”. Z autorką będzie można porozmawiać 19 kwietnia w filii przy ul. Traugutta. Początek o godz. 17.00.

Tarnowski chór Gos.pl został wyróżniony na 41. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Zespół uhonorowano za spektakl „Grażyna” Adama Mickiewicza w reżyserii Radosława Rychcika za budowanie niezwykłego, muzycznego klimatu w sztuce. 

Wokół tematu pracy skupi się najbliższa wystawa w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Wernisaż wystawy „Cały czas w pracy” odbędzie się już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, o godzinie 18:30. 

Prezentacja artystycznej działalności dyplomantek oraz akcja charytatywna w jednym to propozycja Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Spotkanie odbędzie się 9 i 11 kwietnia w tarnowskim teatrze.

Niebawem, bo już 23 kwietnia, będziemy świadkami wydarzenia muzycznego.  Chór i Wielka Orkiestra Symfoniczna wykonają Oratorium „Peregrinus” autorstwa Dariusza Swoszowskiego do słów Ryszarda Ostrowskiego. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

30. edycję Tarnowskiej Nagrody Filmowej zainauguruje koncert Włodka Pawlika, jedynego polskiego laureata nagrody Grammy, wybitnego pianisty jazzowego, kompozytora, aranżera. W Tarnowie muzyk wystąpi z projektem Włodek Pawlik Trio Plus. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce. Początek o godz. 19.00.

Archiwalne