TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Najbliższa premiera Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego to ponadczasowa baśń Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”, którą w formie muzycznego widowiska przygotowuje Cezary Domagała.

Skąd wziął się w górze deszcz? Dlaczego słoń ma krótszą szyję niż żyrafa? I dlaczego słonie mają tak krótkie nosy, przypominające kształtem but? - to tylko kilka z niekończącej się listy pytań nurtujących małe słoniątko. Ale jak tu nie pytać o wszystko, kiedy chce się poznać tajemniczy i intrygujący świat? Przecież ten tylko znajdzie odpowiedź, kto będzie jej szukał!

Wielkimi krokami zbliża się Finał Zamkomanii. Za na mi pierwszy etap czyli spotkanie z historią i Wielkim Hetmanem na zamku i akcja porządkowania ruin. Już za trzy tygodnie czeka nas wielki finał tegorocznej akcji.

W dniach 1 – 2 czerwca odbędą się Tarnowskie Dni Elektryki 2011. Zaplanowano szereg spotkań i dyskusji dotyczących szeroko pojętej tematyki energetycznej oraz elektrycznej.

W najbliższą niedzielę - 29 maja w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10 odbędzie się Misyjne Święto Dzieci AMOLENGE AKA.

Już 1 czerwca, o godzinie 11.00 na Sali Lustrzanej odbędą się Pierwsze Małopolskie Mistrzostwa Upięć dla uczniów szkół fryzjerskich, Konkurencja: kok wieczorowy w asyście plecionek i warkoczy.

Era Nowe Horyzonty Tournée to tygodniowy przegląd filmów 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty.

Dnia 27 maja 2011 r. o godz. 14.00 w Sali Audytoryjnej (A110) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędzie się spotkanie autorskie z dr Anną Pachowicz, historykiem i badaczem historii powszechnej i Polski XX wieku, a zwłaszcza okresu II wojny światowej.

Związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny, laureat tegorocznej nagrody „Uskrzydlony”, w uznaniu zasług za prace filmoznawcze i krytycznofilmowe, został zaproszony do Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych - FIPRESCI.

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na monodram"Ucho, gardło, nóż" Krystyny Jandy Teatru Polonia z Warszawy. Krystyna Janda jako Tonka Babić. Znakomita aktorka po raz kolejny udowodni, że nad emocjami publiczności ma całkowitą władzę

Archiwalne