TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

O życiu i twórczości Tadeusza Kantora opowiadać będą Maria Stangret-Kantor - artystka i żona Tadeusza Kantora oraz Lech Stangret - aktor z teatru Kantora i znawca jego sztuki.

Od 1 do 10 czerwca trwał będzie V Festiwal Spektakli Dziecięcych Mała Talia organizowany przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Blisko 5 000 dzieci z regionu tarnowskiego będzie miało okazję zobaczyć 6 tytułów zaprezentowanych przez aktorów z Rzeszowa, Częstochowy, Rabki i Tarnowa.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę „Oblicza Polski”, rzadkiej i niepowtarzalnej fotografii, wykonanej w technice szlachetnej gumy chromianowej, której autorem jest Marek Kalafarski.  Na wernisaż z udziałem autora zapraszamy 5 czerwca o godzinie 18.00 do Galerii TCK.

Emisja filmu pozostaje bez zmian. Osoby, które wygrały zaproszenia w konkursach będą mogły zobaczyć film „Będziesz legenda człowieku" o godzinie 20.00.

Koncert odbędzie się 7 czerwca o godz. 19.30 w piwnicach TCK. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza 2 czerwca na spektakl dla dzieci „O Szewczyku, strasznym Smoku, Czarownicy i Królewnie” w wykonaniu  Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina.

25 maja o godz. 18:00 zapraszamy do Piwnic TCK na Wieczór Komedii Improwizowanej z Grupą Ad Hoc. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.

Nowa publikacja Tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Gościem Łukasza Maciejewskiego będzie tym razem TOMASZ CYZ, tarnowianin, autor książki „Pasja 20, 21. Powroty Chrystusa" - opowieści o wątkach pasyjnych w muzyce, malarstwie, teatrze, filmie, literaturze, filozofii...

Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie zapraszają na spotkanie z cyklu „Tarnowskie historie Wędrującej Skarpety”, które odbędzie się 3 czerwca 2013 r. w godz. 9.30 – 13.00 na terenach zielonych i obiektach sportowych Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

Archiwalne