TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W najbliższy poniedziałek, w Galerii Aniołowo przy ul. Żydowskiej odbędzie się wernisaż prac Eweliny Migoń - uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej, które działają przy ul. Klikowskiej.

Szeroki wachlarz taneczny, od tanga klasycznego, argentyńskiego, przez tango polskie i jazzowe będzie można obejrzeć w Tarnowie. Koncert Tango Cafe odbędzie się 31 maja w kawiarni Arte Espanol. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Sztuki Mościce. Początek o godz. 20:00.

Malarz, rysownik, filmowiec i twórca komiksów. Tarnowianin z pochodzenia. Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie. Wilhelm Sasnal – spotkanie z artystą w cyklu „Muzealny Salon III Wieku” 28.05.2015 o godzinie 16:30 BWA.

Po raz czwarty w Tarnowie w ramach obchodów Światowego Dnia Rozwoju Kultury odbędzie się „Doba Dla Kultury”. W dniach 29 -31 maja tarnowskie instytucje kultury szeroko otworzą swoje drzwi dla zwiedzających.

25 maja zespół " RAZ DWA TRZY " wystąpi w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie z koncertem "in memoriam Edwarda Żentary". Tym muzycznym wydarzeniem Teatr Solskiego chce po raz kolejny wspomnieć zmarłego w 2011 roku dyrektora tarnowskiej sceny.

Jak odnaleźć prawdziwego przyjaciela i wyjść zwycięsko z trudnej sytuacji? Na takie pytania pomoże znaleźć odpowiedz miś Tymoteusz - bohater spektaklu dla dzieci pt. "Miś Tymoteusz Rym Cim Ci” Teatru Lalek RABCIO z Rabki Zdroju, który odbędzie się 24 maja w Centrum Sztuki Mościce.

Mimo że gość Centrum Sztuki Mościce nie wiązał swojej przyszłości ze sceną, dziś obok rodziny to właśnie aktorstwo stanowi sens jego życia. Artur Barciś, serialowy Norek i Czerepach, weźmie udział w spotkaniu 28 maja w ramach cyklu Spis Treści Poufnych. Aktor pojawi się w Tarnowie przy okazji przedstawienia „Nie jesteś sama”, którego jest reżyserem.

– Obraz namalowałem pod wpływem opowieści o talizmanie chroniącym przed złym spojrzeniem, czyli tak zwanym złym okiem, znanym obecnie w Turcji i Grecji, a kiedyś w obrębie Azji Mniejszej – mówi o swojej pracy Witold Pazera. Jego najnowsze dzieło zostanie zaprezentowane w Centrum Sztuki Mościce 25 maja o godz. 18:30.

Bajeczne kolory, delikatne materiały, a z nich uszyte oryginalne, bajkowe postacie to główne założenia warsztatów szycia maskotek. 31 maja, w przededniu Dnia Dziecka w pracowni plastycznej Tarnowskiego Centrum Kultury rodzice wraz z dziećmi będą mogli stworzyć unikatowe, pluszowe zabawki. 

Oryginalną kolekcję rzeźbionych w drewnie figurek mitologicznych będzie można zobaczyć w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Traugutta. Inauguracja wystawy Jana Styszko „Bajecznie, czyli zabawki dziadka Janka” odbędzie się 22 maja o godz. 18:00.

Archiwalne