TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już 28 maja o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce zabrzmi „Kapela serc”. Wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” i tancerze Ogniska Baletowego. Zebrane podczas koncertu pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych na stwardnienie rozsiane. Wydarzenie odbędzie się w ramach „DOBY DLA KULTURY”.

Jeszcze tylko dziś, 20 maja, w tarnowskim teatrze można zobaczyć prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych, które towarzyszyły konferencji „Szkoła i Rodzina. Współpraca i Dialog”. Finisaż wystawy Dialog rozpocznie się o godzinie 18.

O tym, że nasz wzrok lubi płatać figle, będziemy mogli się przekonać już w najbliższą niedzielę, 22 maja, w samo południe, biorąc udział w warsztatach „Szkoła widzenia”. Spotkanie będzie połączone z promocją książki o fotografii dla dzieci autorstwa Moniki Kozień pod tym samym tytułem. 

Już w najbliższą sobotę, 21 maja, o godz. 20 w Kościele XX. Filipinów odbędzie się na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” . Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 500-lecia urodzin Św. Filipa Neri.

Już w najbliższy piątek, 20 maja, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wernisaż wystawy prac Wojciecha Druszcza „50/50”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.

Spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to propozycja Centrum Sztuki Mościce.  Najmłodszym zostanie zaprezentowana historia Calineczki w wykonaniu jednego z najlepszych teatrów lalkowych w Polsce - Rabcio. Przedstawienie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 maja, o godz. 15.

Koncert upamiętniający zmarłego w 2011 r. dyrektora tarnowskiej sceny Edwarda Żentary odbędzie się 15 maja. Na scenie „Solskiego” wystąpią aktorzy i goście specjalni: Piotr Kita i Katarzyna Kalita. Początek o godz. 19.00. 

„Życia garść” to koncertowa propozycja Centrum Sztuki Mościce na najbliższą niedzielę, 15 maja. Tego wieczoru będzie można usłyszeć najpopularniejsze hity Anny Jantar w aranżacjach trójmiejskich artystów. Początek o godz. 18.00.

Koncert z cyklu „W blasku Katedry” organizowany przez Urząd Miasta Tarnowa i Parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 maja. W Bazylice Katedralnej wystąpią Joanna Woszczyk-Garbacz (flet) i Jakub Garbacz (organy). Rozpoczęcie o godz. 19.00.

Kolejne w tym roku spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęcone będzie książce Bożeny Gruszki i Tadeusza Łopatkiewicza „Jan Zych (1931-1995). Przywracanie pamięci”. Spotkanie odbędzie się 10 maja w Galerii Niebieskiej. Początek o godz. 17.00.

Archiwalne