TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Dyrekcja Teatru im. L. Solskiego podjęła ostateczną decyzję dotyczącą doboru spektakli konkursowych na XIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA. Skupiono się – ze względu małą salę Pałacu Młodzieży, gdzie będzie tymczasowa scena Solskiego – na mniejszych formach teatralnych.

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańców „GODEL 2009” oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do pracowni plastycznej TCK, 28 czerwca na warsztaty zamykające pierwszą edycje cyklu PracOFFnia. Po raz kolejny spotkamy się z biżuterią artystyczną jednak, tym razem w letniej odsłonie. Trendy na lato 2009 to fantazja i różnorodność.

„SOPRAN I DWÓCH TENORÓW" - koncert z udziałem Iwony Sochy, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego z towarzyszeniem Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Błaszczyka. 28 czerwca 2009 r., godz. 19.00.

Wielki festyn integracyjny na powitanie lata organizuje 26 września w Tarnowie Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i firma KOR-POL. Zabawa odbędzie się na parkingu przy ul. Hodowlanej 6, obok Warsztatu. W programie: gry i zabawy z nagrodami, wypoczynek przy muzyce, kiełbaski z grilla i loteria fantowa, gdzie każdy wygrywa atrakcyjną nagrodę.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert z cyklu S.M.ROCK. Koncert ten zakończy sezon imprez odbywających się od jesieni do wiosny w Piwnicach TCK. Na jednej scenie z największymi przebojami XX wieku zmierzą się Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Muzyków Rockowych.

Cyrk Korona – największy Cyrk w Polsce zaprasza do Tarnowa na ul. Piłsudskiego teren KS Błękitni w najbliższy czwartek na godz. 17.30. W programie ponad 60 zwierząt, SŁONIE AFRYKAŃSKIE I INDYJSKIE, konie, wielbłądy, byk Fernando, kuce, lamy, kozy, gęsi, psy oraz małpy, a także wspaniali akrobaci, ekwilibryści, żonglerzy, popisy na trapezie oraz akrobacie na szarfach.

20 czerwca o godz. 18.00 w ramach interdyscyplinarnej imprezy „Wieczór z wampirem-symfonia w niemym kinie” w Mościckim Centrum Kultury zagra poznański zespół Snowman. Muzycy zaprezentują gorąco przyjmowaną przez publiczność ścieżkę dźwiękową do klasyka niemieckiego ekspresjonizmu „Nosferatu. Symfonia grozy” Friedricha Wilhelma Murnaua.

Mościckie Centrum Kultury przygotowało nie lada gratkę dla miłośników kina niemego, taperowania, jazzu i...wampirów. W sobotni wieczór 20 czerwca o godz.18:00, na kilka dni przed Nocą Świętojańską odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie kulturalne „WIECZÓR Z WAMPIREM – SYMFONIA W NIEMYM KINIE”.

Gabriel Morvay, malarz współczesny, urodzony w Tarnowie w 1934 r., jest artystą, którego nie wymieniają słowniki artystów polskich. Zmarł w Sabadell w Hiszpanii, w 1988 r., gdzie pozostawił największą ilość swoich prac.

Archiwalne