TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Muzyczne Tarasy po raz dziewiąty zagoszczą w Centrum Sztuki Mościce. Tegoroczna edycja Festiwalu Letnich Koncertów Kameralnych zapisze się pod znakiem muzyki amerykańskiego Południa, czyli country. Cykl spotkań zainauguruje 7 lipca występ Cezarego Makiewicza i Koltersów.

W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz dziewiąty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego. Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek” – cykl koncertów plenerowych z udziałem wyjątkowych gości. Impreza odbędzie się w ramach United Europe Jazz Festival. Sercem festiwalu będzie scena plenerowa na tarnowskim Rynku, ale liczne imprezy odbędą się również w klubie festiwalowym Bombay Music. Każdy z koncertów na Rynku zwieńczony będzie paradą nowoorleańską z udziałem publiczności.

O balansowaniu między życiem i śmiercią, kolejnych wcieleniach i karmie dowiemy się odwiedzając wystawę fotografii Wojtka Moskwy - SANSARA Nepal. Wernisaż ekspozycji odbędzie się już jutro, 15 czerwca, o godzinie 18.00 w Galerii TCK, Rynek 5.

Kolejne w tym roku spotkanie autorskie w tarnowskiej bibliotece poświęcone będzie książce Dariusza Janusia „Trzy scenariusze. Kasyno – Wnuczka nr 74 – Pokusa”. Rozmowy z udziałem autora odbędą się 10 czerwca w czytelni naukowej przy ul. Krakowskiej. Początek o godz. 18.30.  

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses ma 35 lat. Główne obchody jubileuszu zaplanowano w sobotę, 11 czerwca. Początek o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. 

Tarnowscy Świerczkowiacy okazali się najlepszym zespołem ludowym na XI Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskich odbywającym się w Kielcach. Artystów doceniono za przemyślaną prezentację na scenie, obycie i kulturę sceniczną, rozmach i liczebność członków zespołu, opracowanie muzyczne oraz kostiumy.

Czerwcowy Salon Poezji, który odbędzie się 12 czerwca, będzie mieszanką słowa mówionego, podanego w formie interaktywnego czytania oraz występu muzycznego. Tym razem autorzy Salonu wzięli na warsztat "Bal w Operze" Juliana Tuwima.  

Archiwalne