TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowski projekt Trutha znalazł się w albumie URBAN INTERVERSION. PERSONALS PROJECTS IN PUBLIC SPACES najnowszej publikacji niemieckiego wydawnictwa Gestalten.

Już w najbliższą sobotę, 31 lipca, w Stadninie Koni w Klikowej odbędzie się IV Międzynarodowy Zlot Motocyklistów. Atrakcje gwarantowane są nie tylko dla posiadaczy jednośladów, ale też dla ich sympatyków oraz zwolenników muzyki na świeżym powietrzu.

Klub "Przepraszam" zaprasza na kolejną sesję z cyklu Jam Session - wszystkie chwyty dozwolone". Przynieś tylko instrument, a reszta będzie już na Ciebie czekać.
6 SIERPNIA 2010
(piątek) godzina 19:00
PRZEPRASZAM
TARNÓW, RYNEK 10
wstęp wolny!!!

 

Film oparty na prozie wybitnego polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego. Opowiada historię Marka, młodego chłopca, którego dzieciństwo przerywa wojna. Nie wkracza ona jednak na początku jako śmierć, ale konieczność ucieczki i zmiany planów.

Tegorocznym warsztatom gitarowym „Mistrz i uczeń” w Janowicach towarzyszą dwa reciatle w tarnowskiej Sali Lustrzanej. Pierwszy z nich - korcert Łukasza Kuropaczewskiego - odbył się w poniedziałek 26 lipca. Drugi będzie miał miejsce dziś. Sala Lustrzana, godz. 19.30, wstęp wolny.

Balthazar Blake jest współczesnym mistrzem magii, który próbuje chronić Manhattan przed siłami zła i przeciwnikiem z przeszłości, Maximem Horvathem. By go pokonać Balthazar musi jednak mieć sprzymierzeńca, szkoli więc Dave’a Stutlera. Niczym nie wyróżniający się młodzieniec nie ma jednak ochoty mu pomagać, chociaż czarodziej widzi w nim ukryty magiczny potencjał. Razem trochę wbrew sobie spróbują uratować miasto przed siłami zła.

Lubisz kino i chciałbyś wiedzieć, jakie filmy w najbliższym czasie pojawią się w mościckim Millennium? Zapraszamy do lektury.

Jak co roku, wyjeżdżamy cygańskimi wozami z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Celem wędrówki jest leżąca nieopodal Tarnowa wieś Szczurowa oraz inne okoliczne miejscowości uświęcone krwią Romów, pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. już po raz trzeci jest organizatorem przedsięwzięcia pod nazwą „Święto Gulaszu”, które dwa lata temu zadebiutowało z ogromnym sukcesem gromadząc tłumy tarnowian. KONKURS! Osoba, która po godzinie 18.00 jako pierwsza na adres biuroprasowe(małpa)umt.tarnow.pl wyśle zawierającego imię, nazwisko oraz numer telefonu e-maila o tytule Gulasz, otrzyma podwójne zaproszenie na tę imprezę.

Wrażliwy, pozbawiony edukacji 19-latek Malik trafia do więzienia, gdzie szybko staje się chłopcem na posyłki gangu sprawującego władzę pośród osadzonych. Malik otrzymuje od szefa bandy wszelkiej maści zlecenia, dzięki którym zyskuje szacunek i zaufanie. Nikt jednak nie wie, że Malik ma swoje własne plany...

Archiwalne