TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już po raz ósmy Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem„Był sobie blues". W tym roku odbędą się 4 koncerty plenerowe oraz, co jest nowością, 4 koncerty klubowe pod wspólnym tytułem „Sam na sam z bluesem", na które zapraszamy przeddzień każdego koncertu rynkowego (czwartki) do Piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 12.00.

Przy tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odpocząć można na leżakach! W każdy słoneczny dzień lata w godzinach otwarcia wystaw: wtorek-czwartek 11-18, piątek-niedziela 12-19.

W najbliższa sobotę, 20 lipca o godzinie 21.00 odbędzie się kolejny wieczór filmowy z cyklu Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków. Tym razem spotkanie z filmami akcji – „Pulp Fiction” oraz „Drive”.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w pierwszej połowie sierpnia na wakacje z Autorską Pracownią Plastyczną Elżbiety i Witolda Pazerów.

Audycja już w najbliższy piątek - 12 lipca.

W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz szósty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego. Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje VI Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Jazz-owy Rynek”. To cykl koncertów plenerowych z udziałem wyjątkowych gości z różnych zakątków Europy.

Kroke to krakowski zespół instrumentalny z gatunku word music, założony w 1992 roku przez trzech przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Jerzego Bawoła (akordeon), Tomasza Kukurbę (altówka) i Tomasza Lato (kontrabas). Nazwa „Kroke" w języku jiddisz oznacza "Kraków".

KONKURS

Uwaga, specjalnie dla naszych internautów mamy jedno podwójne zaproszenie na ten koncert. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza po godzinie 20:00, w dniu 22 lipca wyśle wiadomość ze swoimi danymi kontaktowymi na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl

W trakcie recitalu zaprezentowane zostaną przede wszystkim piosenki ze spektaklu "Aj! Waj! Czyli Historie z Cynamonem".

Klezmafour czerpie swoje inspiracje właśnie z klezmerskiej tradycji ale podchodzi do nich w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie.

Archiwalne