TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy aż 5 razy – tyle niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

Atom String Quartet to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie.  Tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu (Jan „Ptaszyn” Wróblewski) od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. W 2011 roku ukazała się płyta„Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.

A wszystko to w związku z obchodami 70 rocznicy powstania warszawskiego. Podróż wspomnieniową pt.: “WOJNA” zaplanowano w Centrum Sztuki Mościce 7 września br. o godz. 18.30. Nietypowy koncert poprzedzony zostanie wernisażem wystawy fotografii archiwalnej pt: „Wojna zaczęła się w Tarnowie”.

Cykl projekcji polskiego filmu połączony z wprowadzeniem do tematyki i spotkaniem po projekcji. Dnia 22 lipca na seansie zobaczymy film Eugeniusza Korina "SĘP". Spotkanie poprowadzi Mariusz Widawski. Cykl jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Thomas Grotto to włoski piosenkarz uznany przez Elżbietę Zapędowską za jeden z najlepszych głosów męskich w Polsce. Laureat festiwalu w San Remo, „Szansy na sukces" i finalista X Factor.

Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES wyśpiewał II nagrodę na 11 Międzynarodowym Festiwalu Chórów Młodzieżowych „Giuseppe Zelioli" w Lecco we Włoszech, który odbywał się w dniach od 1 - 6 lipca 2014 roku. Chóry nie były podzielone na kategorie, a wzięły udział w Festiwalu zespoły m.in. z Kolonii, Sztokholmu, Pragi, Ontario z Kanady i inne.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na niebanalne warsztaty wakacyjne z Autorska Pracownia Plastyczną, przygotowane przez prowadzących, artystów plastyków Elżbietę i Witolda Pazerów.

Radio RDN Małopolska wspólnie z Wydziałem Kultury Miasta Tarnowa i Tarnowskim Centrum Kultury zaprasza na cykl koncertów młodych zespołów muzycznych z regionu Małopolski i Podkarpacia, które odbywać się będą w lipcowe czwartki na tarnowskim Rynku.

W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz siódmy rozkołysze się dźwiękami jazzu tradycyjnego. Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Jazz-owy Rynek” – cykl koncertów plenerowych z udziałem wyjątkowych gości z różnych zakątków Europy.

Koncerty odbywają się będą w Sali Lustrzanej w Tarnowie - w każdą niedzielę lipca o godz. 16.00. Organizatorem jest agencja artystyczna „Inter-Art”, a współorganizatorem Urząd Miasta Tarnowa. Wstęp na koncerty jest wolny.

Archiwalne