TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już jutro, 30 lipca, o godzinie 18 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Inne światy/zaświaty”. Wystawa prezentuje najnowsze wyniki badań archeologicznych dotyczące epoki brązu na terenie północno-wschodnich Węgrzech (2300 – 900 p.n.e.). Jej twórcami jest grupa archeologów z Herman Otto Muzeum w Miszkolcu.

Już w najbliższa niedzielę, 31 lipca, w Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zagra gitarzysta David Russell. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, wstęp jest bezpłatny. Koncert odbędzie się w ramach 4. Festiwalu Muzyki  Lusławice – Małopolska Emanacje 2016. 

Przed nami dwa niezwykłe wydarzenia muzyczno - rekreacyjne.  W ostatnie soboty wakacyjnych miesięcy (30 lipca i 27 sierpnia) przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych zielonemu krajobrazowi towarzyszyć będą dźwięki muzyki elektronicznej tworząc klimat do relaksu. Projekt „Synergia” związany jest z 150-leciem Parku Strzeleckiego.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej już po raz drugi będzie można oglądać obrazy Janusza Dziduszko – tarnowianina, z wykształcenia architekta, z zamiłowania rysownika i malarza. Wystawę „Światowe malarstwo w miniaturze” będzie można podziwiać od 20 lipca w Galerii Plastycznej w Mościcach.

Muzyczne Tarasy znowu zabrzmią w rytmie country. Tym razem na letniej scenie Centrum Sztuki Mościce 14 lipca wystąpi zespół Colorado Band. Początek o godz. 20:30.

Archiwalne