TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Mały Tommy Popper wychowywał się na Brooklynie i kiedy tylko mógł rozmawiał z tatą-podróżnikiem. Dorosły pan Popper to majętny agent nieruchomości mieszkający na Manhattanie. Rozwiódł się z Amandą, z którą ma dwójkę dzieci i żyje w luksusowym apartamencie na Park Avenue. Jego życie się zmienia, kiedy kurier dostarcza dziwną paczkę z Antarktyki...

Prezydent Miasta Tarnowa oraz Związek Harcerstwa Polskiego zapraszają na uroczystości ku czci ofiar II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30, 1 września pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” ogłasza nabór kandydatów do grup: dziecięcej, młodzieżowej oraz dorosłych (wiek od 7 - 25 lat). Uczestnictwo w zespole gwarantuje zajęcia taneczne w zakresie techniki tańca klasycznego, techniki wolnej, rytmiki, tańców narodowych i regionalnych.

Azoty Tarnów serdecznie zapraszają do wspólnego uczczenia sukcesów biznesowych Grupy Kapitałowej, podczas Azoty Tarnów grand™ FESTIVAL, który odbędzie się 10 września na tarnowskim Rynku.

O Tarnowie i Mościcach opowiadać będą: Ewa Łączyńska-Widz – z-ca dyrektora BWA w Tarnowie, Barbara Bułdys – kierownik Działu Sztuki Muzuem Okręgowego w Tarnowie,

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty plastyczne w ramach projektu „Tarnów. 1000 lat nowoczesności”. Zapisy: BWA – Galeria Miejska, Pl. Dworcowy 4, tel. 14 6888820, e.mail: biuro@gm.tarnow.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Nowoczesna historia Tarnowa zaczyna się w 1927 roku. Powstała tu wówczas przemysłowa dzielnica Mościce. Kończy się tysiąc lat później, w projektach Jana Głuszaka Dagaramy (1937 -2000), tarnowskiego architekta futurologa, który w latach 60. i 70. XX wieku tworzył wizje miast przyszłości.

Na zakończenie wakacji Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego wspólnie z partnerami zaplanował dwudniowe święto teatru i muzyki. 27 i 28 sierpnia tarnowianie będą mogli spędzić ostatni weekend wakacji słuchając muzyki poważnej oraz oglądając spektakle przygotowane przez młodzieżowe grupy teatralne.

Młode małżeństwo z trójką małych dzieci kupuje wymarzony dom. Ich początkowa radość zostaje jednak przerwana przez dziwne i niewytłumaczalne zjawiska, które towarzyszą im od momentu przeprowadzki. Po upadku z drabiny ich syn zapada w tajemniczą śpiączkę. Zrozpaczeni rodzice szukają zewsząd pomocy. Wkrótce przyjdzie im zadać sobie pytanie, czy to na pewno dom jest źródłem nękających ich zjawisk…

Centrum rozrywkowo – kulturalne miasta przeniosło się na chwilę do Parku Sanguszków. Wszystko to za sprawą Kina Plenerowego, które zostało zorganizowane przez Projekt Tarnów.

Archiwalne