TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Połączenie archeologii z komiksem- tak najprościej można opisać wystawę, którą od dziś, 18 września, można oglądać w Muzeum Etnograficznym. W świat wczesnego średniowiecza wprowadzą nas bohaterowie komiksu „Kajko i Kokosz” Janusza Christy. Wernisaż rozpocznie się po godz. 18:00.

Koncerty, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa to niektóre spośród atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy festynu rodzinnego Festum Cathedrale na terenie ogrodów oo. Bernardynów. Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00 w najbliższą sobotę, 16 września.

Maria Pakulnis, Wojciech Malajkat i Leszek Mądzik - jurorzy tegorocznego Festiwalu Komedii TALIA będą czytać poezję Stanisława Barańczaka. Wrześniowy Salon Poezji odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 września, o godzinie 11 na małej scenie tarnowskiego teatru. Poetycką ucztę muzycznie wzbogaci Wojtek Klich.

Jeszcze dziś, odbędzie się koncert niezwykłego artysty młodego pokolenia, pochodzącego z Tarnowa– Roberta Maciejowskiego. Wydarzenie zainauguruje obchody 10-lecia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. Początek o godz. 18:00 w Sali Lustrzanej.

Już jutro, 12 września w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Traugutta 1 odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem Marcina Kydryńskiego - dziennikarza i fotografa.  Spotkanie będzie okazją do promocji najnowszej książki podróżnika „Biel. Notatki z Afryki”. Spotkanie rozpocznie się o  godz. 18.00.

Zdjęcia wykonane przez najlepszych fotoreporterów z całej Polski będzie można obejrzeć w Galerii TCK. Ponad 200 fotografii zobaczymy w ramach wystawy pokonkursowej Grand Press Photo, która zawita do Tarnowa już 13 września. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.

Powrót do korzeni po 35 latach, czyli jubileusz zakończenia szkoły świętować będą absolwenci Państwowego Zawodowego Studium Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie. Wernisaż wystawy „Studium 80” zorganizowanej dla słuchaczy studium z lat 1980-1982, odbędzie się już jutro o godz. 18:00 w budynku muzeum –Rynek 3. Wystawa będzie prezentowana w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. 

Janusz Korczak mniej znany, czyli portret własny wielkiego pedagoga - spotkanie poświęcone jego życiu i twórczości w kontekście Teatru lalek Jerzego Koleckiego i z Biennale Sztuki w Wenecji w tle odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 17 w siedzibie tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

O tym, co w modzie jest ważne, jak odnaleźć własny styl i odświeżyć swoją szafę dowiedzą się uczestniczki cyklu „Moda dla kobiet” organizowanego prze Centrum Sztuki Mościce. Warsztaty dla miłośniczek dobrego stylu zaplanowano 13, 20 i 27 września o godz. 17.

Słynny przebój zespołu Bee Gees we własnej aranżacji nagrał tarnowski zespół wokalny MONK. Towarzyszący nagraniu teledysk ma pomóc grupie dotrzeć do użytkowników mediów społecznościowych. – Dotychczas raczej nie byliśmy obecni w sieci. Uznaliśmy, że wobec popularności tej formy komunikowania się najwyższy czas to zmienić – mówi Piotr Cyz, jeden z członków grupy.

Archiwalne