TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W poniedziałek, 1 października o godz. 18.30, w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy tarnowskiej artystki Marty Odbierzychleb, „Bliskie obrazy”. Uświetni go występ zespołu „Szpetni”, czyli Dawida Mika – wokal i Filipa Kota – fortepian.

Dzisiaj w Tarnowie rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. Na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego zaprezentowanych zostanie dziesięć spektakli konkursowych. Festiwal potrwa do niedzieli 30 września.

W pierwszy wtorek października, kolejny rok szkolny zainauguruje, organizowana przez tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych, Akademia Architektury. Zajęcia odbywały będą się – do czerwca - we wtorki w godz. 18.30-20.

W najbliższą niedzielę, 23 września, ulicami Tarnowa przejedzie barwny orszak weselny, zakończony ucztą i tańcami w Amfiteatrze Letnim. Widowisko „Wesele” zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”.

W czwartek, 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Krakowskiej 4 (parter) odbędzie się spotkanie z Witoldem Banachem, autorem książki „Radziwiłłowie. Burzliwe dzieje rodu”. Początek spotkania o godz. 18 – poprowadzi je Marta Półtorak.

W najbliższy piątek (14 września) na Placu Katedralnym odbędzie się coroczny koncert uwielbienia organizowany w ramach Tygodnia Maryjnego w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

„Papierowy księżyc”, „Napisz, proszę”, „Mały elf”, „Anna już tutaj nie mieszka” - któż z nas nie pamięta tych piosenek? Zapraszamy na koncert Haliny Frąckowiak do letniego amfiteatru w najbliższą niedzielę (16 września) o godz. 19.00. W programie koncertu usłyszymy przeboje, piosenki z nowego repertuaru i światowe standardy.

W piątek, 14 września o godz. 19, w sali kameralnej Centrum Sztuki Mościce odbędzie się spotkanie z Alicją Kubiak i Janem Kurzelą. Dos Gringos opowiadać będą o Majach, zarówno tych starożytnych, jak i współczesnych.

Łukasz Maciejewski obok Andrzeja Pągowskiego, jednego z najwybitniejszych grafików i plakacistów, został zaproszony do dwuosobowej Rady Programowej pierwszego internetowego teatru w Polsce #TheMuBa, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest znakomity aktor Borys Szyc.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do swojej pracowni plastycznej. Jej nowe otwarcie nastąpi w środę 12 września o godz. 17. W pracowni kontynuowane będą zajęcia z edukacji artystycznej, które do tej pory przez ćwierć wieku prowadzili Elżbieta i Witold Pazerowie.

Archiwalne