TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Pięć lat temu założyła serwis KADR. W tym czasie udokumentowała setki wydarzeń w Tarnowie. Teraz wybrane z nich chce pokazać jeszcze raz. Mowa o Lidii Jaźwińskiej i jej wystawie fotografii. Wernisaż ekspozycji odbędzie się już dziś, 29 listopada, w restauracji Stara Łaźnia. Początek o godz. 19.00.

Kolejna gratka dla sympatyków sztuki. Tym razem swoje prace zaprezentuje Agnieszka Lech – Bińczycka. Wystawę grafik artystki będzie można podziwiać w galerii Zespołu Szkół Plastycznych od 30 listopada. Wernisaż zaplanowano dzień wcześniej, 29 listopada. 

Wystawę malarstwa Barbary Kędzior pt „Afirmacja” będzie można oglądać w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wernisaż odbędzie się w środę, 28 listopada. Początek o godz. 17:30.

Przed nami kolejna odsłona cyklu „Muzyka Polska”. 23 listopada w Sali Lustrzanej uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych wykonają utwory Fryderyka Chopina.

Prace Zdzisława Majchrowicza będzie można oglądać w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 22 listopada. Początek o godz. 18.00.

To będzie prawdziwa uczyta dla fanów muzyki jazzowej. 30 listopada w Kinie Marzenie piosenki ze swojego nowego, autorskiego albumu „High & Low” zaśpiewa Aga Zaryan, od lat uznawana za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce.

Sarmackość, popkultura i polityka to tematy, które zostaną poruszone podczas najbliższego wykładu prof. Przemysława Czaplińskiego w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 listopada. Początek o godz. 18.00.

W najbliższą sobotę, 10 listopada, w Sali Lustrzanej odbędzie się koncert „Amor Patriae”, podczas którego wystąpi chór Bonum Carmen. W programie znajdą się pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historii Polski. Początek koncertu o godz. 17.

W piątek, 9 listopada o godz. 19, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się tarnowska premiera przedstawienia „Warto było”. Jest to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którego scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i pamiętnikach.

W środę 7 listopada o 19:00 zapraszamy do Piwnic TCK na koncert Bartasa Szymoniaka, który odbędzie się w ramach obchodów „Tarnów. Pierwsze Niepodległe”. Artysta zaprezentuje program z płyty „Alarm”, będący ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów.

Archiwalne