TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Wystawa zdradza kulisy powstawania niezwykłej serii filmów wyprodukowanych przez WFDiF. Odkrywa przed widzami tajniki produkcji filmowej od momentu powstawania scenariusza, poprzez zdjęcia filmowe, po efekty specjalne. Odwiedzający Galerię TCK w dniach 12-29 kwietnia będą mieli okazję zobaczyć kostiumy filmowych bohaterów, fotosy i werki z planu filmowego, obejrzeć wybrane filmy i poczuć niezwykłą atmosferę pracy na planie filmowym. Wystawa jest jednym z elementów 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Instytutem Adama Mickiewicza organizuje serię przeglądów filmów o tematyce historycznej. Pokazy arcydzieł polskiego kina odbywać się będą przez cały 2018 rok, na czterech kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej, Azji oraz Australii.

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? O tym dowiecie się Państwo przychodząc na spektakl.

W piątek 13 kwietnia, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii. Prezentowane będą na niej najlepsze prace konkursu organizowanego przez Fotoferia Club. Początek wernisażu o godz. 18.

Za niespełna trzy tygodnie, we wtorek 24 kwietnia na małej scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbędzie się polska prapremiera sztuki „Płuca”. Dramat otrzymał nagrodę The Off West End Theatre Awards w kategorii „najlepsza nowa sztuka” 2013 roku. Jego autorem jest Duncan Macmillan, wielokrotnie nagradzany angielski dramatopisarz i reżyser teatralny młodego pokolenia.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają na wystawę plakatów Mieczysława Wasilewskiego. Wystawa będzie eksponowana w BWA w ramach 32.Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Wernisaż wystawy zaplanowano na 21 kwietnia na godz. 17.30. Wstęp na wystawę i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

„Tarnowskie spotkania z Herbertem” - takie jest hasło dwudniowej imprezy poświęconej postaci jednego z najwybitniejszych poetów w historii literatury światowej. Spotkanie organizowane w dniach 12 i 13 kwietnia w dwudziestą rocznicę śmierci autora „Pana Cogito” uświetnią wykłady i spotkania ze znawcami jego twórczości: prof. dr. Hab. Aleksandrem Fiutem oraz dr. Andrzejem Franaszkiem – autorem monumentalnej biografii Zbigniewa Herberta. Całość uzupełnią pokazy teatralne przygotowane przez studentów PWSZ oraz występy artystyczne uczniów z I i III LO w Tarnowie. Przypomnijmy, że Sejm RP rok 2018 ustanowił Rokiem Herberta.

Urząd Miasta Tarnowa oraz Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz zapraszają 4 kwietnia do kina Marzenie, na spektakl „Koniec świata”. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa przy Rynku 7, w pokoju 12, w dni robocze od 7.30. Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie – o godzinie 9.30 i o 12.

 

Chcesz zostać jurorem/jurorką festiwalu filmowego we włoskim Giffoni? Interesujesz się filmem? Znasz dobrze język angielski lub włoski? Zapoznaj się z warunkami uczestnictwa i regulaminem konkursu.

32. edycja TNF zainaugurowana zostanie w sali kina Marzenie 21 kwietnia 2017 r. o godz. 19:00. Po oficjalnej części sceną zawładnie duet Paweł Domagała & Łukasz Borowiecki. Na zakończenie festiwalu 28 kwietnia 2018 o godz. 19:00 również kinie Marzenie odbędzie się Gala Wręczenia Nagród 32. TNF, którą muzycznie zwieńczy recital Hanny Banaszak.

Archiwalne