TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Powrót do korzeni po 35 latach, czyli jubileusz zakończenia szkoły świętować będą absolwenci Państwowego Zawodowego Studium Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie. Wernisaż wystawy „Studium 80” zorganizowanej dla słuchaczy studium z lat 1980-1982, odbędzie się już jutro o godz. 18:00 w budynku muzeum –Rynek 3. Wystawa będzie prezentowana w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. 

Janusz Korczak mniej znany, czyli portret własny wielkiego pedagoga - spotkanie poświęcone jego życiu i twórczości w kontekście Teatru lalek Jerzego Koleckiego i z Biennale Sztuki w Wenecji w tle odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 17 w siedzibie tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

O tym, co w modzie jest ważne, jak odnaleźć własny styl i odświeżyć swoją szafę dowiedzą się uczestniczki cyklu „Moda dla kobiet” organizowanego prze Centrum Sztuki Mościce. Warsztaty dla miłośniczek dobrego stylu zaplanowano 13, 20 i 27 września o godz. 17.

Słynny przebój zespołu Bee Gees we własnej aranżacji nagrał tarnowski zespół wokalny MONK. Towarzyszący nagraniu teledysk ma pomóc grupie dotrzeć do użytkowników mediów społecznościowych. – Dotychczas raczej nie byliśmy obecni w sieci. Uznaliśmy, że wobec popularności tej formy komunikowania się najwyższy czas to zmienić – mówi Piotr Cyz, jeden z członków grupy.

W najbliższą sobotę, 2 września, od godziny 14.00 w Parku Strzeleckim przed siedzibą BWA będzie można posłuchać „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w interpretacji aktorów tarnowskiego teatru. Będzie to już szósta odsłona Narodowego Czytania, czyli ogólnopolskiej akcji wspólnego, publicznego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej, organizowanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Konkurs dla uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz uczelni plastycznych na wykonanie plakatów spektakli sezonu 2017/2018 ogłosił Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Zwycięzca otrzyma płatny kontrakt na wykonanie pięciu plakatów na nadchodzący sezon teatralny.

Od 28 sierpnia w tarnowskim muzeum będziemy mogli oglądać wystawę „Lwów w grafice” ze zbiorów Lwowskiego Muzeum Historycznego. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00 w Ratuszu. Wystawa będzie czynna do 16 września.

Ola, Julia i Monika tworzące zespół Inside Jokers zadebiutują przed szeroką publicznością jeszcze dziś (9 sierpnia) w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Koncert „DEBIUT” rozpocznie się o godz. 20 

Już w najbliższą niedzielę przed Pałacykiem Strzeleckim w ramach cyklu „Klasyka w parku” wystąpi grupa młodych muzyków kochających jazz. Koncert Openeday rozpocznie się o 17:00.

Trwa kompletownie składu jury publiczności, które przyzna swoją nagrodę uczestnikom 3. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Tarnowie. W Tarnowskim Jury zasiądzie około dziesięciu osób. Zgłoszenia można przysłać na adres e-mail: oppa.tarnow@gmail.com do 18 sierpnia.