TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Zwierzęta „Czerwonej Księgi’’ Pogórza w akwarelach Wojciecha Sanka i rzeźbach Andrzeja Kwapniewskiego to nowa wystawa to nowa wystawa, którą można oglądać w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10.

Wystawa i plenerowa ekspozycja romska to główne atrakcje „Nocy muzeów” w tarnowskim Muzeum Etnograficznym. Impreza rozpocznie się 16 maja o godzinie 19 przy ognisku Romska Wiosna.

Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna zaprasza w niedzielę 17 maja na Popołudnie z muzyką.

24 maja na stadionie Klubu Sportowego „Błękitni” w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 32 odbędzie się „Święto Gulaszu”. Na imprezę zaprasza Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A Ma promować kulturę węgierską i jej danie narodowe gulasz.

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Miejska w Tarnowie, Galeria Klimy Bocheńskiej w Warszawie zapraszają na pokaz wielkoformatowych obrazów cyfrowych Andrzeja Dudzińskiego.

Spektakl teatralny "Chłopiec z Gwiazd" - odwołany.

Zmiana dotyczy filmu w reżyserii Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil", który w ostatniej chwili został wycofany z Festiwalu na żądanie producenta filmu.

Dziecięcy Zespół Taneczny MODERN DANCE działający przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie oraz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie ma zaszczyt zaprosić na widowisko taneczne zatytułowane" Antarktyda – kraina, o której zapomniało słońce".

W niedzielę 10 maja w godzinach od 10 do 14 na placu Sobieskiego odbędzie się kiermasz „Książka dla Biblioteki”. To okazja do zwiększenia zbiorów Miejski Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

W najbliższy wtorek 12 maja odbędzie się kolejne spotkanie i otwarcie wystawy w Sekcji Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_9. Jej gościem będzie Agnieszka Polska.