TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W najbliższą niedzielę, 19 lipca, odbędzie się drugi z cyklu wakacyjnych Spacerków po Tarnowie. Rozpocznie się o godzinie 15:00, etiudą przed pałacem w Parku Sanguszków. Bohaterami najbliższego spotkania będą Sanguszkowie. Dzieje książęcego rodu przybliży Kazimierz Bańburski, Starszy Kustosz Muzeum Okręgowego w Tarnowie, znany z umiejętności pasjonującego przedstawiania historii.

Jedna z największych atrakcji tegorocznych wakacji. Kolejna edycja jazzowych koncertów na tarnowskim Rynku. Kto w tym roku zagości i zagra w towarzystwie Leliwy Jazz Band?

Owacjami na stojąco przywitany został pierwszy koncert, inaugurujący Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata – Fortepian Chopina”. Udział znakomitych, młodych artystów, ich wspaniałe interpretacje utworów Fr. Chopina, urokliwa aura sali koncertowej Zamku w Dębnie sprawiły, że koncert stał się wyjątkowym wydarzeniem i przeżyciem dla melomanów.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z wakacyjnych propozycji kulturalnych. Urząd Miasta przygotował bardzo wiele, różnorodnych imprez. Poniżej prezentujemy je w układzie chronologicznym.

Rozpoczyna się drugi tydzień wakacji, alternatywą dla wypoczynku na świeżym powietrzu niech będzie wizyta w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, gdzie już od 9 lipca będzie można oglądać wystawę plakatów Kulturalna Małopolska, cykl promocyjno-informacyjny autorstwa Ewy Natkaniec, który już od ponad dwóch lat gości na ulicach miast całej Małopolski.

Pałac Młodzieży w Tarnowie we współpracy z Muzeum Okręgowym w Tarnowie, oddziałem Muzeum – Zamek Dębno, oraz pod honorowym patronatem Posłanki na Sejm RP – p. Urszuli Augustyn organizuje II edycję Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata – Fortepian Chopina” na Zamku w Dębnie.

"Muzyczne Tarasy" to letnie koncerty kameralne zapoczątkowane w ubiegłym roku przez Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie. Wydarzenie, które bardzo szybko zdobyło szeroką widownię upowszechnia muzykę kameralną w najlepszym wydaniu.

Dyrekcja Teatru im. L. Solskiego podjęła ostateczną decyzję dotyczącą doboru spektakli konkursowych na XIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA. Skupiono się – ze względu małą salę Pałacu Młodzieży, gdzie będzie tymczasowa scena Solskiego – na mniejszych formach teatralnych.

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańców „GODEL 2009” oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do pracowni plastycznej TCK, 28 czerwca na warsztaty zamykające pierwszą edycje cyklu PracOFFnia. Po raz kolejny spotkamy się z biżuterią artystyczną jednak, tym razem w letniej odsłonie. Trendy na lato 2009 to fantazja i różnorodność.

Archiwalne