TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Dziś w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach o godz. 18.00 odbędzie się koncert oraz otwarcie wystawy prac osób niepełnosprawnych z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tarnowie.

Tarnowskie Towarzystwa Kulturalne ma nowe władze. Po 18 latach funkcję przewodniczącego przestał pełnić Stanisława Potępa, tarnowski historyk.

Kapituła Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej nominowała do 2. edycji Dorocznych Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dwie imprezy organizowane przez Tarnowskie Centrum Kultury.

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na „Koncert Rafała Olbrychskiego”.

Natalia Rolleczek będzie gościem kolejnego Salonu Literackiego. Odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia o godz. 11.00 w Foyer Tarnowskiego Teatru.

W środę 29 kwietnia 2009 Centrum Paderewskiego Tarnów –Kąśna Dolna zaprasza na koncert Martyny Smolińskiej.

24 kwietnia w Tarnowskim Centrum Kultury wystąpi Kumka Olik. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Kultura BE.

Dziś Miejska Biblioteka Publiczna odchodzi Światowy Dzień Książki.

Wirtuoz gitary Michał Nagy mający w swoim dorobku m.in. nagrodę Fryderyka będzie gwiazdą „Wieczoru meksykańskiego”, który odbędzie się 26 kwietnia o g. 17 na Zamku w Dębnie. Obok gorącej, latynoamerykańskiej muzyki nie zabraknie także pięknych kobiet, pokazu światło-dźwięk poświęconego słynnej malarce Fridzie oraz degustacji prawdziwej, meksykańskiej kawy.

Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_6 zaprasza na kolejne spotkania. Tym razem jej gościem będzie Erwina Ziomkowska. Spotkanie z artystką i otwarcie wystawy w wtorek 21 kwietnia o godz. 18:00, w BWA Galeria Miejska w Tarnowie.