TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

23 maja w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi Jazz Band Ball Orchestra z udziałem Jarosława Śmietany, Wojciecha Karolaka i Beaty Przybytek.

W Wtorek 26 maja gościem Sekcji Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_11 będzie Magdalena Starska. Spotkanie z artystką i otwarcie wystawy o godz.18. Magdalena Starska - tworzy rysunki, rzeźby, performance, wypełniając je własną magnetyczną mitologią. Należy do poznańskiej grupy PENERSTWO.

W najbliższy piątek - 22 maja o godz. 18 w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej z recitalem fortepianowym wystąpi Neal Larrabee. Koncert odbędzie się z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską.

Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy" zaprasza na koncert charytatywny "Kapele Serc" zainicjowany przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF) i Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Niemen Improwizacje to najnowsza muzyczna propozycja tria Artura Dutkiewicza. Nagrania z tej płyty zawierające jazzowe improwizacje utworów z repertuaru Czesława Niemena usłyszeć będzie można podczas koncertu Artura Dutkiewicza Trio.

„Dziś są Twoje urodziny” to tytuł koncertu, który w poniedziałek 18 maja o godz. 19 rozpocznie się na Placu Katedralnym w Tarnowie. To hołd dla Jana Pawła II w dniu jego urodzin, złożony przez tarnowskich muzyków.

Joanna Rajkowska będzie gościem Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_10. Spotkanie z artystką i otwarcie jej wystawy w wtorek 19 maja o godz. 18.

Z okazji Nocy Muzeów Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska zaprasza w nocy z 16 na 17 maja na multimedialny pokaz wideo Agnieszki Polskiej.

Zwierzęta „Czerwonej Księgi’’ Pogórza w akwarelach Wojciecha Sanka i rzeźbach Andrzeja Kwapniewskiego to nowa wystawa to nowa wystawa, którą można oglądać w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10.

Wystawa i plenerowa ekspozycja romska to główne atrakcje „Nocy muzeów” w tarnowskim Muzeum Etnograficznym. Impreza rozpocznie się 16 maja o godzinie 19 przy ognisku Romska Wiosna.

Archiwalne