TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowskie Centrum Kultury, jak co roku we wrześniu, zaprasza wszystkich chętnych chcących rozwijać swój talent i pasje do Autorskiej Pracowni Plastycznej na zajęcia w roku szkolnym 2009/2010. Zebranie informacyjne oraz zapisy odbędą się 16 września (środa) o godz. 17.00 w pracowni plastycznej w Tarnowskim Centrum Kultury - Rynek 5. Pierwsze zajęcia plastyczne odbędą się już następnego dnia, tzn. 17 września o godzinie 16.00.

Tegoroczny 2nd Tarnów International Jazz Contest odbędzie się w dniach od 21 do 24 października 2009 roku. W jego ramach odbędą się: koncerty gwiazd, warsztaty jazzowe oraz konkurs w oryginalnej formule "carving contests".

Ideą przedsięwzięcia jest pokazanie regionu, jako ośrodka rozwoju innowacyjnych rozwiązań technologicznych naukowych. Celem prezentacji jest promocja najnowszej myśli naukowej oraz technologii powstających i wykorzystywanych w Tarnowie i regionie.

Wraz z końcem gorących wakacji Tarnowskie Centrum Kultury powraca z odświeżoną ofertą, w której znajdą się również sprawdzone cykliczne imprezy, jak chociażby koncerty jazzowe.

Koncert dla dzieci „Magiczny Q-ferek” jest wydarzeniem promującym na polskiej scenie muzycznej album z piosenkami dla dzieci „Gdy noc zamienia się z dniem” współtworzonym przez wybitną polską kompozytorkę Katarzynę Gärtner oraz twórców pochodzących z Tarnowa (Grzegorz Nawrocki - producent, wykonawca, Paweł Krużel – kompozytor, aranżer).

W połowie sierpnia ukazała się najnowsza płyta Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”, zatytułowana „Klasycy Wiedeńscy”. Płyta została nagrana we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „Aukso”, pod dyrekcją Marka Mosia. Nagrań dokonano w czerwcu b.r. we wnętrzach zamku w Nowym Wiśniczu.

Spektakl połączony z promocją biografii Jerzego Nowaka pt. „Książka o miłości” i premierą filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”, w którym występuje Jerzy Nowak.

Niezależnie od tego, czy to jest „Bajka o Czerwonym Kapturku”, czy ,,O babci i Czerwonym Kapturku”, czy „O złym wilku i Czerwonym Kapturku” – zawsze główną bohaterką jest rezolutna dziewczynka. W przedstawieniu Teatr Lalek RABCIO zobaczymy, jak dorośli z najbliższego otoczenia Czerwonego Kapturka (Mama, Pan Gajowy, Wilk, Gil ) przygotowują dziewczynce urodzinową niespodziankę i co z tego wynikło.

Nowi członkowie przyjmowani będą do wszystkich grup: dziecięcej, młodzieżowej oraz dorosłych

UWAGA! Weź udział w konkursie! Do rozdania dziesięć podwójnych zaproszeń.

Archiwalne