TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W piątek w Dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbędzie się sesja poświęcona "Roli I. J. Paderewskiego w budowie II Rzeczpospolitej - w 90-tą rocznicę Traktatu Wersalskiego".

Dziś w Galerii Miejskiej BWA odbędą się wernisaż wystawy: Ukryte piękno meblościanki, domowych pleśni i niedzielnych spotkań - Małgorzaty Markiewicz. Prezentowane mają być prace Krzysztofa Maniaka i Michała Mantynowa to zarazem przegląd najmłodszej tarnowskiej sceny plastycznej.

Przedpremierowym spektaklem „Każdy kocha Opalę” Tarnowski Teatr pożegna się oficjalnie z widzami na dotychczasowej scenie. W tytułowej roli wystąpi Barbara Wrzesińska, a partnerować jej będą Robert Żurek, Anna Lenczewska, Jerzy Ogrodnicki, Tomasz Piasecki i Andrzej Popiel.

Małgorzata Markiewicz będzie kolejnym gościem Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_8 - gościem Sekcji. Spotkanie z artystką i otwarcie wystawy jej pracy odbędzie się 5 maja o godz. 18:00 w Galerii Miejskiej BWA.

Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do spędzenia długiego weekendu w Tarnowie i w okolicach.

W wtorek 28 kwietnia, gościem Sekcji Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_7 będzie Bartosz Mucha. Spotkaniu z nim, towarzyszyć będzie otwarcie jego wystawy.

"Z cyklu: Osobowości" w Mościckim Centrum Kultury 1 maja 2009 r. tarnowianie spotkają się z Joanną Szczepkowską, jedną z najciekawszych polskich aktorek, felietonistką.

„Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall to najnowsza premiera Teatru im. L.Solskiego. Premiera odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia o godz.19 na Małej Scenie.

Dziś w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach o godz. 18.00 odbędzie się koncert oraz otwarcie wystawy prac osób niepełnosprawnych z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tarnowie.

Tarnowskie Towarzystwa Kulturalne ma nowe władze. Po 18 latach funkcję przewodniczącego przestał pełnić Stanisława Potępa, tarnowski historyk.

Archiwalne