TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Mościckie Centrum Kultury i Ognisko Baletowe zapraszają na koncert baletowy z okazji zakończenia roku szkolnego 2008/2009.

Zapraszamy na Piknik Europejski do Tarnowa, który odbędzie się 6 czerwca 2009 r. na ul. Wałowej przy placu obok I Liceum Ogólnokształcącego. W programie konkursy, nagrody, koncerty oraz konsultacje i prezentacje związane z programami unijnymi.

We wtorek 2 czerwca gościem Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_12 - będzie Tomasz Kowalski.

To była świetna impreza – w taki sposób odpowiadało większość tarnowian zapytanych o komentarz dwudniowego Święta Miasta. Rzeczywiście, tegoroczne Zderzenia, mieszkańcy przyjęli z ogromnym entuzjazmem. Dali temu wyraz licznie pojawiając się na poszczególnych koncertach.

"Marek Grechuta - w kręgu polskich poetów i europejskich malarzy" to tytuł najbliższego 3. Salonu Literackiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie w współpracy z Tarnowskim Teatrem.

Tarnowianin, Marcin Kwaśny - znany widzom między innymi z kultowego już "Rezerwatu" - zagra jedną z głównych ról w międzynarodowej produkcji.

Dziś odbędzie się 65. spotkanie z cyklu "Na skrzydłach po drabinie". Jego gościem będzie lekarz Jacek Roik. Impreza połączona zostanie z promocją książki "Dr Roik. Historia haniebnego zaniechania" - to wywiad rzeka z doktorem, autorstwa Zbigniewa Szycha.

Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę Grafika Świata.

Tomcio Paluszek będzie gościem Dnia Dziecka, który 31 maja odbędzie się w Mościckim Centrum Kultury. Z tej okazji zaplanowano przedstawienie w Teatrze Młodego Widza. Sztukę "Tomcio Paluszek" zaprezentuje Teatr Banialuka z Bielsko-Biała.

Rockowa formacja The Same wystąpi w piątek 29 maja w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Jej występ poprzedzi koncert tarnowskiej grupy New View. Występ tej grupy poprzedzi inna tarnowska kapela - New View.

Archiwalne