TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

"Marek Grechuta - w kręgu polskich poetów i europejskich malarzy" to tytuł najbliższego 3. Salonu Literackiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie w współpracy z Tarnowskim Teatrem.

Tarnowianin, Marcin Kwaśny - znany widzom między innymi z kultowego już "Rezerwatu" - zagra jedną z głównych ról w międzynarodowej produkcji.

Dziś odbędzie się 65. spotkanie z cyklu "Na skrzydłach po drabinie". Jego gościem będzie lekarz Jacek Roik. Impreza połączona zostanie z promocją książki "Dr Roik. Historia haniebnego zaniechania" - to wywiad rzeka z doktorem, autorstwa Zbigniewa Szycha.

Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę Grafika Świata.

Tomcio Paluszek będzie gościem Dnia Dziecka, który 31 maja odbędzie się w Mościckim Centrum Kultury. Z tej okazji zaplanowano przedstawienie w Teatrze Młodego Widza. Sztukę "Tomcio Paluszek" zaprezentuje Teatr Banialuka z Bielsko-Biała.

Rockowa formacja The Same wystąpi w piątek 29 maja w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Jej występ poprzedzi koncert tarnowskiej grupy New View. Występ tej grupy poprzedzi inna tarnowska kapela - New View.

23 maja w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi Jazz Band Ball Orchestra z udziałem Jarosława Śmietany, Wojciecha Karolaka i Beaty Przybytek.

W Wtorek 26 maja gościem Sekcji Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_11 będzie Magdalena Starska. Spotkanie z artystką i otwarcie wystawy o godz.18. Magdalena Starska - tworzy rysunki, rzeźby, performance, wypełniając je własną magnetyczną mitologią. Należy do poznańskiej grupy PENERSTWO.

W najbliższy piątek - 22 maja o godz. 18 w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej z recitalem fortepianowym wystąpi Neal Larrabee. Koncert odbędzie się z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską.

Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy" zaprasza na koncert charytatywny "Kapele Serc" zainicjowany przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF) i Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Archiwalne