TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

20 marca, w ostatni wieczór przed pierwszym dniem wiosny, w Mościckim Centrum Kultury i BWA Galerii Miejskiej odbędzie się wyjątkowa interdyscyplinarna impreza pod nazwą „Jare Święto”.

17 marca w Galeria Miejska BWA w Tarnowie odbędzie się Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_2. Jej gościem będzie Szymon Kobylarz.

Jeden z najlepszych polskich aktorów i satyryków Stanisław Tym, w poniedziałek 16 marca, wystąpi w tarnowskim kinie „Marzenie”. Towarzyszyć mu będzie Kabaret Ciach.

W piątek 13 marca 2009 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie Mościckiego Centrum Kultury wystąpi jeden z najlepszych europejskich zespołów - Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. W programie koncertu „Muzyczne Jubileusze”, usłyszymy wybitne dzieła orkiestrowej muzyki kameralnej w nowatorskich interpretacjach. Koncert odbędzie się w ramach ogólnopolskiego tournee pod nazwą "Nowe drogi klasyki 2009".

Remont siedziby Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach formalnie rozpoczęty. Właśnie podpisano umowę w ramach, której placówka otrzyma z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 13 176 390 złotych. Cały koszt inwestycji wynosi 21 788 986 złotych. Blisko 4, 400 mln złotych pochodzić będzie z budżetu województwa małopolskiego. Remont ma zakończyć się w 2010 roku.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie odbywa się Pora Poezji. Impreza jest częścią festiwalu 4 Pory Książki.

„Milczenie Lorny” to kolejna projekcja, którą zostanie wyświetlona w ramach cyklu EkstraFilm. Oglądać ją będzie można dziś o godzinie 18.00 w tarnowskim kinie „Marzenie”.

Spotkanie z Jerzym Stuhrem otworzy kolejne zajęcia Akademii Filmowej 3 w Tarnowskim Centrum Kultury.

W piątek 13 marca w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi Funky Groove. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30. To jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu elektrycznego.

8 marca tarnowski Teatr im. L.Solskiego zaprasza na spektakl „Kaczo, byczo indyczo ”Bogusława Schaeffera”. Na sztukę, która rozpoczyna się o godz.18 wstęp dla kobiet jest bezpłatny.