TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

17 marca w Galeria Miejska BWA w Tarnowie odbędzie się Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_2. Jej gościem będzie Szymon Kobylarz.

Jeden z najlepszych polskich aktorów i satyryków Stanisław Tym, w poniedziałek 16 marca, wystąpi w tarnowskim kinie „Marzenie”. Towarzyszyć mu będzie Kabaret Ciach.

W piątek 13 marca 2009 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie Mościckiego Centrum Kultury wystąpi jeden z najlepszych europejskich zespołów - Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. W programie koncertu „Muzyczne Jubileusze”, usłyszymy wybitne dzieła orkiestrowej muzyki kameralnej w nowatorskich interpretacjach. Koncert odbędzie się w ramach ogólnopolskiego tournee pod nazwą "Nowe drogi klasyki 2009".

Remont siedziby Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach formalnie rozpoczęty. Właśnie podpisano umowę w ramach, której placówka otrzyma z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 13 176 390 złotych. Cały koszt inwestycji wynosi 21 788 986 złotych. Blisko 4, 400 mln złotych pochodzić będzie z budżetu województwa małopolskiego. Remont ma zakończyć się w 2010 roku.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie odbywa się Pora Poezji. Impreza jest częścią festiwalu 4 Pory Książki.

„Milczenie Lorny” to kolejna projekcja, którą zostanie wyświetlona w ramach cyklu EkstraFilm. Oglądać ją będzie można dziś o godzinie 18.00 w tarnowskim kinie „Marzenie”.

Spotkanie z Jerzym Stuhrem otworzy kolejne zajęcia Akademii Filmowej 3 w Tarnowskim Centrum Kultury.

W piątek 13 marca w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi Funky Groove. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30. To jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu elektrycznego.

8 marca tarnowski Teatr im. L.Solskiego zaprasza na spektakl „Kaczo, byczo indyczo ”Bogusława Schaeffera”. Na sztukę, która rozpoczyna się o godz.18 wstęp dla kobiet jest bezpłatny.

Dzisiaj rozpoczyna się w Tarnowie dwudniowe spotkanie Grupy Wymiany Doświadczeń samorządów miejskich Związku Miast Polskich. Wśród samorządów miejskich ZMP powstało sześć grup tematycznych, które zdecydowały się wspólnie analizować swoje usługi publiczne, wypracowywać nowe, lepsze rozwiązania. Obecne spotkanie dotyczy strefy kultury.

Archiwalne