TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Dziecięcy Zespół Taneczny MODERN DANCE działający przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie oraz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie ma zaszczyt zaprosić na widowisko taneczne zatytułowane" Antarktyda – kraina, o której zapomniało słońce".

W niedzielę 10 maja w godzinach od 10 do 14 na placu Sobieskiego odbędzie się kiermasz „Książka dla Biblioteki”. To okazja do zwiększenia zbiorów Miejski Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

W najbliższy wtorek 12 maja odbędzie się kolejne spotkanie i otwarcie wystawy w Sekcji Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_9. Jej gościem będzie Agnieszka Polska.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dziś otwarta zostanie wystawa „Generał Józef Bem - żołnierz, patriota, bohater wiecznych nadziei”, poprzedzona zostanie prelekcją Alicji Majcher - Węgrzynek.

Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa informuje, że nagrody „Mecenas Kultury Tarnowa” w 2009 roku przyznawane będą Nagrody: w kategorii twórczości artystycznej oraz Nagroda „Mecenas Kultury Tarnowa”.

W piątek w Dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbędzie się sesja poświęcona "Roli I. J. Paderewskiego w budowie II Rzeczpospolitej - w 90-tą rocznicę Traktatu Wersalskiego".

Dziś w Galerii Miejskiej BWA odbędą się wernisaż wystawy: Ukryte piękno meblościanki, domowych pleśni i niedzielnych spotkań - Małgorzaty Markiewicz. Prezentowane mają być prace Krzysztofa Maniaka i Michała Mantynowa to zarazem przegląd najmłodszej tarnowskiej sceny plastycznej.

Przedpremierowym spektaklem „Każdy kocha Opalę” Tarnowski Teatr pożegna się oficjalnie z widzami na dotychczasowej scenie. W tytułowej roli wystąpi Barbara Wrzesińska, a partnerować jej będą Robert Żurek, Anna Lenczewska, Jerzy Ogrodnicki, Tomasz Piasecki i Andrzej Popiel.

Małgorzata Markiewicz będzie kolejnym gościem Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_8 - gościem Sekcji. Spotkanie z artystką i otwarcie wystawy jej pracy odbędzie się 5 maja o godz. 18:00 w Galerii Miejskiej BWA.

Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do spędzenia długiego weekendu w Tarnowie i w okolicach.

Archiwalne