TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W piątek najnowsza premiera Teatru im. L.Solskiego. Tekst do niej napisał Marcin Skóra, szef Wydziału Kryminalnego tarnowskiej policji.

W sobotę sympatyków muzyki alternatywnej i rockowej Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert wrocławskiej grup HURT. Początek o godz. 19.00.

W Tarnowskim Centrum Kultury oglądać można wystawę fotografii "ŻYĆ NA WYPALE" tarnowskiego fotografika i fotoreportera Tadeusza Koniarza.

Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_4 zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem jej gościem był Łukasz Jastrubczak.

Kolekcja obrazów Zofii Stryjeńskiej, będąca własnością tarnowskiego samorządu, prezentowana jest w Poznaniu. Od stycznia można ją oglądać w tamtejszym Muzeum Narodowym. Cieszy się dużym zainteresowaniem.

Do połowy kwietnia w Filii nr 9 MBP przy ul. Krzyskiej 116 - oglądać można wystawę fotografii Noriyuki Arskiego. Prace wypożyczone zostały z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie.

„Kamienie w kieszeniach” to kolejny spektakl, który zobaczymy w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie. To z pozoru banalna historia o marzycielach obserwujących zderzenie sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Niezwykła jest jednak forma sztuki.

Tarnowski zespół Totentanz został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku - heavy metal. Dla członków i fanów tej grupy to duże i miłe zaskoczenie.

Mościckie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w Teatrze Młodego Widza. W najbliższą niedzielę (1 marca) wystawione zostanie przedstawienie "W Błękitnej Krainie Elfoludków" teatru Maska z Rzeszowa.

7 marca 2009 roku o godzinie 19.00 w Tarnowskim Teatrze odbędzie się VI Charytatywny Koncert CenterMedu. Podczas niego z projektem Blue True Blues wystąpi Martyna Jakubowicz. Towarzyszyć je będzie ośmioosobowy zespół. Wspólnie zagrają klasyki polskiego i amerykańskiego bluesa, rocka oraz przeboje Martyny i Tadeusza Nalepy.

Archiwalne