TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W Sali Lustrzanej można oglądać wystawę Grand Press Foto. To duże wydarzenie dla wielbicieli fotografii reportażowej. Grand Press Photo to prestiżowy konkurs, organizowany przez miesięcznik „Press”.

„Betlejem Polskie” schodzi już w tym sezonie z afisza Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Wystawiono go 25 razy. Podczas przedstawień aktorzy zbierali pieniądze dla Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Kingi w Tarnowie. Akcja przyniosła 8,3 tys. złotych.

Ponad osiem tysięcy zebrał Zbigniew Kłopocki odtwarzający rolę Dziada w spektaklu „Betlejem polskie”. Cała kwota została przekazana po ostatnim przedstawieniu na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy im. św Kingi. „Betlejem” na deskach Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego zagrano 25 razy (od premiery 12 grudnia do 18 stycznia), a obejrzało go siedem tysięcy widzów.

Paweł Kaczmarczyk Quartet wystąpi w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w dziś o godz. 19.30. To duże wydarzenie dla fanów jazzu.

"Betlejem Polskie" przebojem w tarnowskim teatrze. Spektakl cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety na wszystkie przedstawienia do 18 stycznia są wykupione.

Mościckie Centrum Kultury zaprasza na "Po-lin" - czyli tu się zatrzymamy". Podczas niego będzie można zobaczyć unikalne archiwalia, muzykę i kuchnię pokazującą świat, którego już nie ma: przedwojenną Polskę, w której dwie kultury: żydowska i polska, współistniały obok siebie.

Występy grup LIMO i SMILE rozpoczną działalność koncertową Tarnowskiego Centrum Kultury w 2009 roku. Zobaczyć ich będzie można w kinie „Marzenie” w najbliższą niedzielę, (początek g.20). Impreza inauguruje nowy cykl spotkań kabaretowych organizowany przez TCK.

W BWA Galeria Miejska można oglądać wystawę interdyscyplinarną braci Jerzego i Andrzeja Kalinów.

„Tischner – życie w opowieściach” będzie pierwszą tegoroczną projekcją wyświetlaną w ramach „Czwarty ekstra Film”. Obraz przedstawią twórcy, Artur Więcek „Baron” i Witold Bereś.

16 i 17 stycznia kinomanów do Akademii Filmowej 3, zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Tym razem każdemu powinno być do śmiechu.

Archiwalne