TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski_4 zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem jej gościem był Łukasz Jastrubczak.

Kolekcja obrazów Zofii Stryjeńskiej, będąca własnością tarnowskiego samorządu, prezentowana jest w Poznaniu. Od stycznia można ją oglądać w tamtejszym Muzeum Narodowym. Cieszy się dużym zainteresowaniem.

Do połowy kwietnia w Filii nr 9 MBP przy ul. Krzyskiej 116 - oglądać można wystawę fotografii Noriyuki Arskiego. Prace wypożyczone zostały z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie.

„Kamienie w kieszeniach” to kolejny spektakl, który zobaczymy w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie. To z pozoru banalna historia o marzycielach obserwujących zderzenie sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Niezwykła jest jednak forma sztuki.

Tarnowski zespół Totentanz został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku - heavy metal. Dla członków i fanów tej grupy to duże i miłe zaskoczenie.

Mościckie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w Teatrze Młodego Widza. W najbliższą niedzielę (1 marca) wystawione zostanie przedstawienie "W Błękitnej Krainie Elfoludków" teatru Maska z Rzeszowa.

7 marca 2009 roku o godzinie 19.00 w Tarnowskim Teatrze odbędzie się VI Charytatywny Koncert CenterMedu. Podczas niego z projektem Blue True Blues wystąpi Martyna Jakubowicz. Towarzyszyć je będzie ośmioosobowy zespół. Wspólnie zagrają klasyki polskiego i amerykańskiego bluesa, rocka oraz przeboje Martyny i Tadeusza Nalepy.

Czytelnia Naukowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie zaprasza na wystawę „Oda do kota”. Przygotowano ją z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na „Cesarski bal” - koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej. Odbędzie się 22 lutego 2009 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie placówki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na promocję książki "Tarnowskie pomniki". Odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 17.00 w Galerii Niebieskiej przy ul. Krakowskiej 4.

Archiwalne