TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Wystawę obrazów abstrakcyjnych i pejzaży tarnowskiego artysty Grzegorza Wójcika będzie można oglądać w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej od 24 lutego. Wernisaż odbędzie się dzień wcześniej, 23 lutego, o godz. 17.00. 

Plakaty studentów Instytutu Sztuki PWSZ będzie można podziwiać w Centrum Sztuki Mościce od 20 lutego. Wśród tematów poruszanych przez studentów będzie m.in. tolerancja, niepewność i empatia. Wernisaż wystawy zaplanowano o godz. 18.

Wieczór we francuskim stylu to propozycja Centrum Sztuki Mościce. 28 lutego odbędzie się tam koncert z piosenkami Jacquesa Brela i Charlesa Aznavoura, które wykona aktor Robert Kudelski. Tego dnia będzie można również poznać tajniki „haute couture” oraz skosztować francuskich kulinariów. Rozpoczęcie o godz. 18:30.

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nie szkodzi! Możesz skorzystać z propozycji Teatru im. Ludwika Solskiego. Na tarnowskiej scenie grane będą dwa spektakle komediowe: „Brzydal” oraz „Recepta na odchudzanie”. Dodatkowo ci, którzy odwiedzą teatr 14 lutego, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. 

10 lutego, o godzinie 18.00, w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, na Rynku 3, odbędzie się wernisaż wystawy Romana Kuca „Malarstwo i małe formy plastyczne”. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Walentynkowy koncert w wykonaniu francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos to propozycja Centrum Sztuki Moście na spędzenie dnia zakochanych. W romantyczny świat Paryża publiczność przeniosą ponadczasowe utwory Edith Piaf. Koncert odbędzie 15 lutego. Początek o godz. 19.00.

„Tylko zwykłość jest ciekawa” to tytuł wystawy malarstwa Agaty Głogowskiej, którą będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych od 10 lutego. Wernisaż zaplanowano dzień wcześniej, 9 lutego, o godz. 18.30.

Interpretację i wykonanie koncertowe utworów muzycznych Waltera De Marii będzie można usłyszeć już dzisiaj, 1 lutego, w Biurze Wystaw Artystycznych. Koncert Arszyn gra De Marię rozpocznie się o godz. 18.00. 

Tarnowian portret własny, czyli co wiemy o sobie samych, dowiemy się w najbliższy poniedziałek, 6 lutego, podczas wystawy w tarnowskim teatrze. Wernisaż wystawy prac Piotra Wątroby „Zbiorowy Wielkoformatowy Portret Tarnowian” rozpocznie się o godz. 17:00.

Już jutro, 25 stycznia, w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wykład dr Moniki Rydiger  „Sztuka a Holokaust”. Prelekcja związana jest obchodzonym 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Początek spotkania o godz. 17.