TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, w tarnowskim Amfiteatrze Letnim odbędzie się plenerowy koncert „Szanty na Starówce”. Organizatorem rozpoczynającej się o godz. 17 imprezy jest Rada Osiedla Starówka.

Ostatnim akcentem tegorocznych, odbywających się już po raz trzynasty, letnich spotkań z bluesem – „Był Sobie Blues” będzie dzisiejszy Bluesik Bonusik, czyli Jam Session z mistrzem.

Trwa sprzedaż biletów na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Święto teatru tańca zgromadzi w tym roku w Tarnowie – 20-28 października – artystów z Wielkiej Brytanii, Węgier i Polski.

Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy został nagrodzony podczas 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu – jednego z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Nagroda została przyznana za „wyjątkową pieczołowitość w odtworzeniu obrzędu weselnego i wykorzystanie zapomnianych pieśni”.

 

 

W sobotę,18 sierpnia, na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej. Repertuar dobrany jest w taki sposób, by trafił do wszystkich pokoleń.

Centrum Sztuki Mościce oraz Województwo Małopolskie zaprasza na Małopolski Piknik Wolności, aby wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.

Do 26 sierpnia można oglądać w BWA wystawę „Żużel w sztuce”. Jednym z wydarzeń jej towarzyszących jest jutrzejsze spotkanie z Adamem Gomółką i Robertem Nogą, połączone z promocję książki Roberta Nogi „Żużel w PRL-u. Sport żużlowy w Polsce w latach 1948-1989”.

Nie lada gratka szykuje się dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Dla nich bowiem dedykowane są warsztaty twórcze na Westerplatte!

Na przełomie sierpnia i września w Tarnowie odbędzie się 4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych, a głównym partnerem – Tarnowskie Centrum Kultury.

W niedzielę, 5 sierpnia rozpocznie się trzeci już - odbywający się pod honorowym patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli - Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście.

Archiwalne