TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do swojej pracowni plastycznej. Jej nowe otwarcie nastąpi w środę 12 września o godz. 17. W pracowni kontynuowane będą zajęcia z edukacji artystycznej, które do tej pory przez ćwierć wieku prowadzili Elżbieta i Witold Pazerowie.

W sobotę 15 września w ratuszu odbędzie się spotkanie autorskie z tarnowskim pisarzem, Krystianem Janikiem. Okazją do niego będzie promocja książki „Pomsta – opowieści z dziejów miasta Tarnowa”, której patronem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Początek spotkania o godz. 16.30.

Pochodzący z Tarnowa Łukasz Maciejewski otrzymał dwie nominacje w tegorocznej edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – krytyka i filmoznawcę nominowano za książkę „Aktorki. Odkrycia" (kategoria: najlepsza książka o tematyce filmowej), nominację otrzymał również Przegląd Kino na Granicy w Cieszynie, którego Łukasz Maciejewski jest dyrektorem artystycznym (kategoria „Promocja polskiego kina za granicą”).

Muzyka w wykonaniu wspaniałej Sinfonietty Cracovii zabrzmi w niedzielę, 16 września w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Światowej sławy artyści wystąpią w szczytnym celu – wsparcia niepełnosprawnych podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który po czterech dekadach opuścił Zbylitowską Górę i przeprowadził się do Dwudniaków.

W sobotę (8 września) już po raz siódmy odbędzie się, zapoczątkowana w 2012 roku, ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. W roku 100-lecia odzyskania Niepodległości lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W najbliższą sobotę (8 września) w Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Dariusza Bąkowskiego-Koisa. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Na ulicach Tarnowa pojawiły się unikalne artystyczne plakaty, zapowiadające nową wystawę w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych: „Mono no aware” Jacka Machowskiego i Pawła Bińczyckiego. Każdy z nich to autorska, sygnowana i numerowana odbitka, wykonana przez artystów tradycyjną metodą druku wypukłego na specjalnym papierze.

W Tarnowie rozpoczął się 4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych, a głównym partnerem – Tarnowskie Centrum Kultury.

Od 21 do 30 września w Tarnowie odbędzie się XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. Na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego zaprezentowanych zostanie dziesięć spektakli konkursowych.

Tarnowski Solski zaprasza chętne osoby na wolontariat w trakcie XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz zbliżającego się sezonu artystycznego.

Archiwalne