TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Kolejna odsłona Synergii oraz ostatni wakacyjny koncert muzyki kameralnej w Parku Strzeleckim to propozycje Biura Wystaw Artystycznych na nadchodzący weekend w mieście. Przed budynkiem BWA zagrają: ArtJack, Wała, Morten Noir, Zolty oraz Corda Quartet. Pierwszy z koncertów 27 sierpnia od godz. 16.00.

Przed nami kolejny koncert muzyki kameralnej przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych. Tym razem niedzielne popołudnie w Parku Strzeleckim umili duet gitarowy: Alicja Kawa i Wojciech Gurgul. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

Jedenasta edycja letnich spotkań z bluesem wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia tegorocznej odsłony festiwalu zostały trzy koncerty. Pierwszy z nich w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zagra 19 sierpnia Bartek Grzanek. Początek o godz. 20.00.                  

Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, odbędzie się druga odsłona cyklu koncertów „W blasku katedry”. Tym razem w Bazylice Katedralnej wystąpi organista miejscowej parafii Sławomir Barszcz. Początek koncertu o godzinie 17:30.

Prawdziwa gratka dla miłośników gitarowych brzmień. Już jutro, 5 sierpnia, w ramach 4 Festiwalu Muzyki Lusławice – Małopolska Emanacje 2016 odbędzie się koncert duetu Kupiński Guitar Duo. Występ rozpocznie się o godzinie 19 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, rozpocznie się I Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście. Imprezę zainauguruje koncert o godz. 18 w Sali Lustrzanej. Na scenie, oprócz Krystiana Tkaczewskiego, zaprezentują się wykładowcy Masahi Katayama z Japonii oraz Pierre Reach z Francji.

Już w najbliższy piątek, 5 sierpnia, na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.  Koncert utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych arcydzieł polskiej i światowej kinematografii rozpocznie się o godzinie 20. Orkiestra wystąpi pod batutą Przemysława Pasternaka CM.

Już jutro, 30 lipca, o godzinie 18 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Inne światy/zaświaty”. Wystawa prezentuje najnowsze wyniki badań archeologicznych dotyczące epoki brązu na terenie północno-wschodnich Węgrzech (2300 – 900 p.n.e.). Jej twórcami jest grupa archeologów z Herman Otto Muzeum w Miszkolcu.

Już w najbliższa niedzielę, 31 lipca, w Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zagra gitarzysta David Russell. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, wstęp jest bezpłatny. Koncert odbędzie się w ramach 4. Festiwalu Muzyki  Lusławice – Małopolska Emanacje 2016. 

Przed nami dwa niezwykłe wydarzenia muzyczno - rekreacyjne.  W ostatnie soboty wakacyjnych miesięcy (30 lipca i 27 sierpnia) przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych zielonemu krajobrazowi towarzyszyć będą dźwięki muzyki elektronicznej tworząc klimat do relaksu. Projekt „Synergia” związany jest z 150-leciem Parku Strzeleckiego.