TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W najbliższy czwartek, 20 października, o godz. 18:30 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Identyfikacji Wizualnych w ramach Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Na ekspozycji zobaczymy także prace studentów tarnowskiej PWSZ.

Już jutro, 18 października, odbędzie się benefis prof. Kazimierza Brauna – reżysera teatralnego, teatrologa i pedagoga. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej. 

W środę, 19 października, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert Orfeo Orkiestra z Węgier. Koncert upamiętniający 60 rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego rozpocznie się o godzinie 19: 30. 

Aktorzy z „Solskiego” przybliżą nam twórczość Mirona Białoszewskiego podczas najbliższego jesiennego Salonu Poezji. „Słów niepotraf” usłyszymy już w najbliższą niedzielę, 9 października, o godz. 11.00 na małej scenie tarnowskiego teatru.

Już jutro, 30 września, w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert jazzowy Kinga Głyk Quartet. Pierwsze akordy usłyszymy o godzinie 19:30. 

Jak żyje się w byłych miastach wojewódzkich – temu poświęcona jest najnowsza książka Filipa Springera „Miasto Archipelag”. Zbierając materiał do reportażu, autor odwiedził również Tarnów. Promocja jego książki odbędzie się w BWA 28 września o godz. 18.

W najbliższą sobotę, 24 września, w tarnowskiej katedrze odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej SACRA ECCLESIAE CANTIO – Tarnów 2016. Przed publicznością zaprezentuje się 21 zespołów chóralnych z całej Polski. W tym dniu Tarnów stanie się stolicą polskiej chóralistyki. 

Już dziś 20 września o godz. 18: 30 odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandry Bujnowskiej ZIELONO/CZARNE. Wystawa prezentuje najnowszy cykl artystki. Prace można zobaczyć do 16 października w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. 

Mielenie zboża w żarnach, młócenie cepami czy wypiek podpłomyków to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia z okazji zakończenia żniw. Do wspólnego świętowania dożynek w iście staropolskim stylu zapraszają pracownicy Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Impreza „Chleb Ziemi Tarnowskiej” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 września od godz. 13.  

Już jutro, 6 września, w Galerii Aniołowo odbędzie się wernisaż „Piękno Ojczyzna malowana pędzlem i duszą”. Początek spotkania o godzinie 11:30.