TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

3 września będzie dniem pełnym rozrywki. Aby nabrać dużo energii i werwy na dalszą część roku zapraszamy do Amfiteatru przy ul. Kopernika na dwa niezwykłe koncerty. To będzie też świetna okazja do spotkania się w gronie przyjaciół po wakacyjnej przerwie.

W niedzielę, 26 sierpnia, przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych (ul. Słowackiego 1) odbędzie się ostatni podczas tegorocznych wakacji koncert „Klasyka w parku”. Na pożegnanie z latem w Parku Strzeleckim wystąpi WMM Trio, czyli Weronika Kukla (wokal), Michał Kołodziej (kontrabas) oraz Miłosz Potoczny (gitara).

Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, w tarnowskim Amfiteatrze Letnim odbędzie się plenerowy koncert „Szanty na Starówce”. Organizatorem rozpoczynającej się o godz. 17 imprezy jest Rada Osiedla Starówka.

Ostatnim akcentem tegorocznych, odbywających się już po raz trzynasty, letnich spotkań z bluesem – „Był Sobie Blues” będzie dzisiejszy Bluesik Bonusik, czyli Jam Session z mistrzem.

Trwa sprzedaż biletów na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Święto teatru tańca zgromadzi w tym roku w Tarnowie – 20-28 października – artystów z Wielkiej Brytanii, Węgier i Polski.

Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy został nagrodzony podczas 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu – jednego z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Nagroda została przyznana za „wyjątkową pieczołowitość w odtworzeniu obrzędu weselnego i wykorzystanie zapomnianych pieśni”.

 

 

W sobotę,18 sierpnia, na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej. Repertuar dobrany jest w taki sposób, by trafił do wszystkich pokoleń.

Centrum Sztuki Mościce oraz Województwo Małopolskie zaprasza na Małopolski Piknik Wolności, aby wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.

Do 26 sierpnia można oglądać w BWA wystawę „Żużel w sztuce”. Jednym z wydarzeń jej towarzyszących jest jutrzejsze spotkanie z Adamem Gomółką i Robertem Nogą, połączone z promocję książki Roberta Nogi „Żużel w PRL-u. Sport żużlowy w Polsce w latach 1948-1989”.

Nie lada gratka szykuje się dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Dla nich bowiem dedykowane są warsztaty twórcze na Westerplatte!

Archiwalne