TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Znane i lubiane „Szalone nożyczki” z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie po raz kolejny zaprezentowane zostaną na scenie Solskiego. Już w najbliższą sobotę, 5 listopada, tarnowska publiczność aż dwukrotnie będzie miała okazję rozwiązać zagadkę morderstwa pianistki. Spektakl będzie grany na dużej scenie tarnowskiego teatru o godz. 17.30 i 20.30

Po raz dziewiąty w Tarnowie odbędzie się Festiwal Grupa Azoty Jazz Contest. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Terence Blanchard, światowej sławy trębacz jazzowy oraz kompozytor. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs, w którym rywalizować będzie 60 uczestników: z Europy, Azji, a także Ameryki Północnej. Muzyczna impreza potrwa od 4 do 12 listopada. Zainauguruje ją koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime oraz Krystyny Stańko w tarnowskim teatrze.

Już dziś, 31 października, o godz. 18 w Muzeum Okręgowym przy ul. Rynek 3 odbędzie się wernisaż wystawy „Szachy świata”. Kolekcja pochodzi z prywatnych zbiorów Magdaleny i Andrzeja Czochrów. 

Muzyczne niespodzianki czekają na tych, którzy 6 listopada przyjdą do tarnowskiego teatru, gdzie po raz czwarty odbędzie się Koncert Zaduszkowy. Z uwagi na duże zainteresowanie organizatorzy przygotowali dwie odsłony koncertu: o godz. 16.30 i 19.00. 

Kle Mens, czyli Klementyna Stępniewska wygrała Konkurs Gepperta, otrzymując główną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tarnowianie, jako pierwsi mogli zobaczyć prace artystki.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie odbędzie się już po raz 23. Tegoroczne „Zaduszki Dżemowe” Wojtka Klicha zabrzmią dwa razy. Imprezę w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zaplanowano 28 i 29 października. Sprzedaż biletów ruszy 24 października, o godz. 8.00.

W najbliższy piątek, 21 października, w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury o godz. 19 wystąpi tarnowski zespół Sayes. Koncert będzie połączony z premierą debiutanckiej plyty zespołu pt. "Marzyciel". Tarnowska publiczność jako pierwsza usłyszy na żywo materiał z nowego krążka. 

W najbliższy czwartek, 20 października, o godz. 18:30 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Identyfikacji Wizualnych w ramach Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Na ekspozycji zobaczymy także prace studentów tarnowskiej PWSZ.

Już jutro, 18 października, odbędzie się benefis prof. Kazimierza Brauna – reżysera teatralnego, teatrologa i pedagoga. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej. 

W środę, 19 października, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert Orfeo Orkiestra z Węgier. Koncert upamiętniający 60 rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego rozpocznie się o godzinie 19: 30.