TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W środę, 19 października, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert Orfeo Orkiestra z Węgier. Koncert upamiętniający 60 rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego rozpocznie się o godzinie 19: 30. 

Aktorzy z „Solskiego” przybliżą nam twórczość Mirona Białoszewskiego podczas najbliższego jesiennego Salonu Poezji. „Słów niepotraf” usłyszymy już w najbliższą niedzielę, 9 października, o godz. 11.00 na małej scenie tarnowskiego teatru.

Już jutro, 30 września, w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert jazzowy Kinga Głyk Quartet. Pierwsze akordy usłyszymy o godzinie 19:30. 

Jak żyje się w byłych miastach wojewódzkich – temu poświęcona jest najnowsza książka Filipa Springera „Miasto Archipelag”. Zbierając materiał do reportażu, autor odwiedził również Tarnów. Promocja jego książki odbędzie się w BWA 28 września o godz. 18.

W najbliższą sobotę, 24 września, w tarnowskiej katedrze odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej SACRA ECCLESIAE CANTIO – Tarnów 2016. Przed publicznością zaprezentuje się 21 zespołów chóralnych z całej Polski. W tym dniu Tarnów stanie się stolicą polskiej chóralistyki. 

Już dziś 20 września o godz. 18: 30 odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandry Bujnowskiej ZIELONO/CZARNE. Wystawa prezentuje najnowszy cykl artystki. Prace można zobaczyć do 16 października w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. 

Mielenie zboża w żarnach, młócenie cepami czy wypiek podpłomyków to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia z okazji zakończenia żniw. Do wspólnego świętowania dożynek w iście staropolskim stylu zapraszają pracownicy Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Impreza „Chleb Ziemi Tarnowskiej” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 września od godz. 13.  

Już jutro, 6 września, w Galerii Aniołowo odbędzie się wernisaż „Piękno Ojczyzna malowana pędzlem i duszą”. Początek spotkania o godzinie 11:30.

Rozpoczęła się rekrutacja na warsztaty „Obraz. Dźwięk. Animacja” czyli drugą edycję spotkań poruszających tworzenie animacji 2D i 3D. Na trzy weekendy z animacją zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.  Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach: poczatkującej i zaawansowanej. 

Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sztuki Mościce wraca cykl „Za horyzont domu”. Gościem specjalnym spotkania 16 września będzie Steffen Möller, który opowie tarnowskiej publiczności, dlaczego kilkanaście lat temu postanowił zamienić Berlin na Kraków, a także, jakie są jego ulubione miejsca w Polsce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.