TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Artyści Tarnowa. Generacja 2.1

Artyści Tarnowa. Generacja 2.1

Artyści Tarnowa. Generacja 2.1

W czwartek, 11 października, w Biurze Wystaw Artystycznych (Pałacyk Strzelecki przy ul. Słowackiego 1) odbędzie się wernisaż wystawy „Artyści Tarnowa. Generacja 2.1”. Początek o godz. 18.30.

„Artyści Tarnowa. Generacja 2.1” to projekt, prezentujący twórczość wybranych przedstawicieli najmłodszego pokolenia tarnowskich artystów, zarówno już docenionych - laureatów ogólnopolskich konkursów artystycznych, jak również tych, dla których jest to pierwsza ważniejsza prezentacja ich twórczości.

Wystawa obfituje w interdyscyplinarne działania twórcze, chociaż jej dominantą jest przede wszystkim malarstwo. Nie brakuje również grafiki cyfrowej oraz warsztatowej, a obok nich pojawia się fotografia, rysunek, video-art, rzeźba oraz obiekty i instalacje. Prezentowana wystawa nie jest podyktowana żadnym kluczem tematycznym, a na jej całość składa się wielość form twórczości artystycznej, co sprawia, że projekt przeglądowo prezentuje trendy sztuki najnowszej.

Inspiracją dla projektu stała się cykliczna wystawa „Artyści z Krakowa”, realizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie – MOCAK, skupiająca się na, tworzonych przez artystyczne legendy miasta, prezentacjach najważniejszych tendencji w sztuce współczesnej powstających w Krakowie.

Na wystawie prezentowane będą prace: Katarzyny Biedroń, Pawła Bartnika, Gabrieli Basty, Martyny Basty, Martyny Czech, Zofii Dziurawiec, Karoliny Jabłońskiej, Kamila Kotarby, Kamila Kukli, Roberta Kuty, Kacpra Kutrzuby, Katarzyny Legutko, Bernadety Marciniec, Patrycji Mikrut, Agnieszki Muchy-Pasterskiej, Karoliny Sroki, Mai Starakiewicz, Klaudii Szot, Magdaleny Tryby, Izabelli Wielgus oraz Pauliny Żmudy.

W niedzielę, 14 października, o godz. 14 po wystawie oprowadzać będą sami artyści oraz jej kurator Łukasz Lucjusz Dubin.

(sm)

Archiwalne