TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Bartosz Dworak Quartet wystąpi w TCK

Bartosz Dworak Quartet wystąpi w TCK

Bartosz Dworak Quartet wystąpi w TCK

W najbliższy piątek, 5 października o godzinie 19.30 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury rozpocznie się koncert, promujący najnowszą płytę jazzowej formacji Bartosz Dworak Quartet.

 

Pochodzący spod Tarnowa Bartosz Dworak zalicza się do grona najlepszych skrzypków jazzowych w Polsce. Wiosną tego roku wraz ze swoim kwartetem w składzie: Bartosz Dworak – skrzypce, Piotr Matusik – fortepian, Jakub Dworak – kontrabas, Szymon Madej – perkusja, wydał autorski album "Reflection"z popisowymi improwizacjami, przepełnionymi ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Jak mówi, płyta jest zbiorem siedmiu kompozycji, stworzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia kompozytorów, inspirowanym tym wszystkim, co działo się podczas komponowania utworów.
BDQ (Bartosz Dworak Quartet) tworzą znakomici muzycy jazzowi, którzy koncertowali już w wielu krajach na świecie. Jego założycielem jest Bartosz Dworak, laureat licznych nagród w konkursach i na festiwalach jazzowych, w tym w kategoriach solowych - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Seiferta (2014), pierwsze miejsce podczas Festiwalu Jazz Contest (2011) oraz z kwartetem - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors (2013). Bartosz otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015) oraz Miasta Krakowa (2016).

Bilety na koncert w cenie 30 złotych można kupić w kasie TCK (Rynek 5) lub przez on-line, tutaj.

 

(dm)

Archiwalne